36 درصد بیکاران در ایران ، فارغ‌التحصیل دانشگاهند

0

36 درصد بیکاران در ایران ، فارغ‌التحصیل دانشگاهند

به گزارش رسانه های حکومتی آمار قطعی تعداد تحصیلکرده‌های بیکار بر مبنای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ مشخص شد که بر اساس آن، بیش از ۳۶ درصد کل بیکاران جامعه را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.
? همچنین خبرگزاری مهر آخوندی گزارش داد که :‌ فارغ التحصیلان مقطع لیسانس بیشترین سهم را از جمعیت بیکار کشور دارند و شاغلان دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نیز بیشترین جمعیت شاغل کشور را به خود اختصاص دادند

بکی از کارگزاران رژیم در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایسنا گفت: «هم اکنون حدود سه میلیون بیکار با تحصیلات دانشگاهی در کشور داریم».

زهرا ممتاز قمشه‌ای اذعان کرد: «طبق آمار اعلام شده از سوی مسئولان، حدود ۴۰۰هزار نفر در سامانه کارورزی ثبت نام کردند که ۲۰۰هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند».

این کارگزار رژیم در ادامه اظهاراتش گفت: «بیکاری ۴۲درصدی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت و پرتوقع، پیآمد همان تب مدرک‌گرایی در جامعه است که به‌صورت بیماری مزمنی بیشتر خانواده‌های ایرانی را درگیر خود کرده است».

بیشتربخوانید:

بیکاری و اعتراف به نرخ دو رقمی بیکاری
روز 8مرداد 96 محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به ۱۸میلیون نفر زیر خط فقر اعتراف کرد.
وی در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایسنا با اشاره به خرابتر شدن وضع بیکاری و تورم حتی در قیاس با پیش از انقلاب ضدسلطنتی افزود: «نرخ بیکاری پیش از انقلاب همواره تک رقمی و بعد از انقلاب همواره دو رقمی بوده و هم‌چنین متوسط تورم در سال‌های بعد از انقلاب بیست درصد بوده. در حال حاضر هجده میلیون نفر زیر خط فقر هستند. قرار بود به رتبه اول در منطقه برسیم اما امروز دوبی از ما جلو زده است».

36 درصد بیکاران در ایران ، فارغ‌التحصیل دانشگاهند

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود