یکی از شهروندان مجروح از تیراندازی سپاه در دشت آزادگان جان خود را از دست داد

0

عصر امروز پنجشنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۸، یک شهروند اهل روستای جلیزی (عبود جلیزی) در دشت آزادگان که در پی تیراندازی به سمت اهالی این روستا زخمی شده بود در بیمارستان فوت کرد.

“جمعی از اهالی روستای جلیزی در دشت آزادگان صبح روز گذشته در پی هدایت مسیر سیلاب به سمت روستای جلیزی نسبت به این اقدام اعتراض کردند.
این اعتراض تیراندازی نیروهای امدادی به سمت مردم را به دنبال داشت و در پی آن شماری از اهالی این روستا زخمی شدند.

عبود جلیزی فرزند خلف یکی از مجروحان این حادثه بود که عصر امروز به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان آپادانای شهر اهواز جان خود را از دست داد”.

گفتنی است که عبود جلیزی پدر شش فرزند بوده است. همچنین تنها منبع درآمد این خانواده زمین کشاورزی آنها بود که به دنبال انفجار سیل‌‌بند دشت آزادگان توسط نیروهای نظامی حاضر در منطقه زیر آب رفته است.

ویدئویی که در خبر آورده شده است، آخرين لحضات زندگى این كشاورز از جان گذشته قبل از كشته شدن توسط وحوش سپاه را ثبت کرده است.
در اين كليپ عبود مشغول جك گفتن براى دوستانش مى‌باشد.

 

جامعه ایران به حق دریافته است که مسبب تمامی این مصائب نهادهای متصل به قدرت و دم و دستگاه طبقه حاکم هستند و همزمان با اعتراض به این مسببین اصلی، بیکار نمی نشینند و با همیاری و اتحادی شورانگیز به کمک آسیب دیدگان میشتابند و در این اتفاق اخیر نیز می بینیم که جلوه هایی از اتحاد و همیاری مردم برای کمک به آسیب دیدگان در جریان است و نمونه برجسته این اقدام اجتماعی را در زلزله کرمانشاه دیده بودیم.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود