یازدهمین روز اعتصاب سراسری کامیونداران

0

یازدهمین روز اعتصاب سراسری کامیونداران
اعتصاب کامیون داران ایران که از روز سه‌شنبه اول خرداد ۹۷، در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان به مطالبات صنفیشان آغاز شده، روز جمعه برای یازدهمین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

اعتصاب کامیونداران در اعتراض به ثابت بودن کرایه‌ها، افزایش قیمت بیمه‌ها، عوارض اتوبان‌ها، کمیسیون بالای باربری‌ها، دلال و دلال‌بازی در گرفتن بار، اخذ مبالغ غیرقانونی توسط بعضی از پایانه‌ها، نبود جایگاه شغلی، هزینه بالای تعمیرات و قیمت بالای لوازم یدکی خودرو‌ها، عدم وجود جاده مناسب، عدم وجود استراحتگاه، سطح پایین حقوق نسبت به زحمت و سختی کار و … می باشد.

این اعتصاب گسترده در بیش از ۲۷۰ شهر ایران از جمله “نیشابور، خسروشهر، بندر انزلی، خوی، یزد، کامیاران، قزوین، تاکستان، کرمانشاه، اراک، مروست، تهران، ارومیه، حسن آباد، دلیجان، چرمهین، اصفهان، بندر امام، تبریز، کنگاور، دهگلان، قهدریجان، علی آباد، بندرعباس، بیجار، شیروان، قاین، پیرانشهر، شهرضا، سبزوار، بروجرد، اردبیل، بوکان، مبارکه، نسیم‌شهر، مهاباد و الیگودرز” صورت گرفت.

کامیونداران کرمانشاه و شهرهای اطراف آن یازدهمین روز اعتصاب خودشان را شروع کرده اند.
کامیونداران نجف آباد یازدهمین روز اعتصاب خودشان را شروع کرده اند.
کامیونداران الیگودرز یازدهمین روز اعتصاب خودشان را شروع کرده اند.
رانندگان تاکسی در کرمانشاه در دومین روز اعتصاب خود در اعتراض به وضعیت بیمه و گرانی لوازم یدکی دست به تجمع زدند.
کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از اعتصاب کامیونداران طی بیانیه ای اعلام حمایت کرده اند که در زیر آورده شده است.

حمایت سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از اعتصاب کامیونداران
جمعه ۱۱ خرداد ۹۷
ده روز است که کامیونداران در شهرهای مختلف کشور اعتصاب کرده اند. و در مواردی پلیس نسبت به اعتصاب کنندگان تعرض کرده است. افزایش نرخ کرایه، کاهش حق بیمه رانندگان، کاهش نرخ لوازم یدکی و افزایش حقوق بازنشستگی عمده خواسته های آنان بوده و متاسفانه این زحمت کشان نیز مانند کارگران سایر بخش ها در کشور، معیشتی حداقلی و زیر خط فقر دارند. در برخی از شهرها نیز بخش هایی از رانندگان تاکسی در اعتراض به درآمد زیر خط فقر اعتصاب کرده اند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، اعتراض و اعتصاب را حق کارگران می داند و هرگونه تعرض نسبت به کامیون داران اعتصاب کننده را محکوم می کند. سندیکا همچنین خواهان رسیدگی فوری به خواسته های کامیون داران و تاکسی داران می باشد. و از فدراسیون کارگران حمل و نقل جهان (ITF) درخواست دارد از اعتصاب کامیون داران و تاکسی داران که عموما برای افزایش سطح معیشت صورت گرفته حمایت نماید.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۱۱ خرداد ۹۷

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود