گزارش روز اول تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان

0

از ابتدای ساعات کاری روز یکشنبه ۲۲ مهر ۹۷، فراخوان تحصن سراسری  معلمان با استقبال گسترده روبرو شد.
طبق گزارشات رسیده، جمعی از دانش آموزان و والدین از خواسته معلمان حمایت کردند و دانشجویان برای حمایت از معلمان در دانشگاه تجمع نمودند.

تحصن معلمین در شهرهای مختلف از جمله: شیراز، تهران، تبریز، سنندج، سقز، اصفهان، دیواندره، کازرون، همدان، پاوه، شاهین دژ،  قزوین، تربت جام، یاسوج، آمل، سردرود، ایلام، گلستان، بوشهر، قزوین، نجف آباد، خرم آباد، مشهد، شیروان، خمینی شهر، تاکستان، گرمه و کرمانشاه در این تحصن شرکت کرده‌اند.

در مدارس اکثر استان ها زنان در صف اول تحصن بودند. تحصن در حالی با شکوه برگزار گردید که از روزهای قبل نیروهای امنیتی و حراستی ها با تهدید و ارعاب کوشیدند فعالان صنفی و اعضای شورای هماهنگی را منصرف کنند اما معلمان با همه این مشکلات تحصن خود را آغاز کردند.

تحصن و اعتصاب سراسری معلمان در اعتراض به تورم و گرانی و کاهش قدرت خرید، همچنین آزادی معلمان دربند و مخالفت با پولی سازی آموزش می‌باشد.

ادامه تحصن در حالیست که شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در فراخوان خود نسبت به برخورد پلیسی و امنیتی با متحصنین هشدار داده است.

خانم مریم رجوی نیز به اعتصاب معلمان درود فرستادند و در توییتر خود نوشتند:
اعتصاب معلمان و فرهنگيان در ادامه اعتصاب رانندگان زحمتكش كاميون واعتصاب بازاريان درهفته گذشته، نشان از شعله ورتر شدن خشم و نفرت عموم مردم از رژيمي است كه تنها شكنجه و اعدام، جنگ و تروريسم، فقر و بيكاري و فساد وچپاول به ارمغان آورده است

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود