گزارش تکمیلی از پانزدهمین تجمع کارگران نیشکر هفت تپه و وضعیت کارگران زندانی

0

در پی دستگیری کارگران نیشکر هفت تپه در روز گذشته(یکشنبه ۲۷ ابان ۹۷)، از صبح امروز (دوشنبه ۲۸ ابان)، جمع کثیری از کارگران این واحد تولید بهمراه تعدادی از خانوادهایشا ن در مقابل فرمانداری شهرستان شوش تجمع کردند.

آنها در این تجمع خواستار آزادی همکاران خود شدند که پس از بی نتیجه ماندن خواست آنان، یصورت راهپیمایی در سطح شهر به اعتراض خود ادامه داده و جمع کثیری از دیگر اقشار مردم به آنان پیوستند.
همچنین مغازه‌داران مغازه های خود را تعطیل کرده و به صفوف اعتراضیون پیوستند و نیز تعدادی از وکلای دادگستری کارگران را در این تجمع همراهی نموده و در میدان اصلی شهر تحصن نموده و باز خواستار ازادی همکارانشان شدند.

البته تا این لحظه کارگران بازداشتی آزاد نشدند و کارگران و مردم معترض که جمعیت آنان بیش از پانزده هزار می‌رسد بصورت راهپیمایی از مرکز شهر بسوی شهرک دانیال، مقر فرماندهی نیروی انتظامی و دادگستری حرکت کردند.

معترضین در راهپیمایی خود شعار می‌دهند:
کارگر زندانی ازاد باید گردد
کاگر میمیرد ذلت نمیپذیرد
مسئول بی لیاقت نمیخواهیم نمیخواهیم و….

مردم و معترضین در مقابل دادگستری و فرماندهی نیروی انتظامی تا ساعت ۳بعداز ظهر تجمع کردند. با فشاری که اعتصاب و اعتراض مردمی به دادگاه آورد از سوی دادستان اعلام شد کارگران بازداشتی بجز آقای بخشی و اقای ارمند آزاد خواهند شد، اما در مقابل کارگران تاکید کردند تا آزادی آقایان بخشی و ارمند و برآورده شدن خواسته هایشان به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

در پی تظاهرات بزرگ مردم و کارگران نیشکر هفت تپه و تجمع آنان در مقابل بیدادگاه شهر شوش، ۵ کارگر دیگر بازداشت شدند.

تعداد زیادی از مردم و کارگران نیشکر هفت تپه همراه با خانواده های کارگران بازداشتی نیشکر هفت تپه پس از تظاهرات در شهر به مقابل دادگاه شوش رفته و خواهان آزادی همکاران خود شدند. به این کارگران گفته شد که جلسه ای در داخل دادگاه در حال برگزاری است. پنج تن از نمایندگان کارگران با مراجعه به دادگاه خواهان تعیین تکلیف و آزادی بازداشت شدگان روز گذشته شدند. اما ماموران در دادگاه اقدام به بازداشت آنها کرده و اجازه خروج به آنان ندادند. از اسامی این ۵ کارگر هنوز اطلاعی در دست نیست.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود