گزارشی جامع از خیزش ۷ آبان روز بزرگداشت کوروش کبیر

0

صبح امروز دوشنبه ۷ آبان ۹۷، روز بزرگداشت کوروش کبیر، با توجه به اینکه همه ساله مردم برای گرامیداشت این روز به پاسارگاد می‌روند اما حکومت با بسیج مأمورین امنیتی، اقدام به بستن کلیه مسیرها به سمت پاسارگاد نموده است.

همه راهها از اصفهان و تهران بسمت پاسارگاد از سمت سعادت شهر شدیدأ تحت کنترل می‌باشد، حتی مسیر شیراز و مرودشت به سمت پاسارگاد را هم بسته اند و به ماشین های غیر از پلاک ۶۳-۷۳ و ۹۳ اجازه عبور نمی دهند. همچنین سرنشینان خودروها را مورد سوال و جواب قرار می دهند.
اضافه بر همه اینها حکومت با وحشت از حضور گسترده مردم، امروز تخت جمشید را تعطیل اعلام کرد و اجازه بازدید توریست‌های خارجی را هم نداد.

لازم به ذکرست که از ساعت ۲ نيمه شب دوشنبه ۷آبان، نیروهای اطلاعاتی، لباس شخصی و انتظامی در ورودی های شیراز به سمت پاسارگاد مستقر شده و رفت و آمد خودروها را کنترل می کنند. این نیروها فقط به خودروهای پلاک استان فارس اجازه عبور می دهند. آنها از رفت و آمد سایر خودورها جلوگیری می کنند.

حکومت نیروهای امنیتی و مسلح خود را بسیج کرده و با نصب دوربینهای کنترلی در جاده تلاش می‌کنند از هجوم هموطنان به سمت پاسارگاد جلوگیری کند، اما با این وجود هموطنانمان ساعتهاست که به سمت پاسارگاد روانه شده‌اند.

در دروازه قرآن شیراز مامورین به مردم اجازه پارک کردن خودروهایشان را هم نمی دهند. در مرودشت مأمورین انتظامی و لباس شخصی ها با روشن کردن آتش در جاده و بیابانهای اطراف حضور دارند.
خروجی شیراز به پاسارگارد در نقاط مختلف انتظامی و سپاه و اطلاعات و بسیجیها مستقر شده و از خروج مردم جلوگیری می‌کنند.
برخی از خودروها که از شهرستانها آمدند بخصوص جوانان را به عناوین مختلف متوقف کرده وکارت آنها را میگیرند و نگه میدارند.

فضا در پاسارگاد بسیار امنیتی است. حکومت از آباده تا شیراز در کل جاده اقدام به دوربین ثبت شماره ماشین کرده است. نیروهای امنیتی که در جاده مستقر هستند، خودروهای مردم را به سمت جاده های فرعی که امکان رسیدن به پاسارگاد از آنها نیست، منحرف می کنند. از زمین و هوا کل مسیر و راههای منتهی به پاسارگاد را قرق کرده اند که کسی امکان رسیدن به محل را پیدا نکند.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود