گزارشی از دومین دور تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان

0

دور جدید تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان، از روز سه‌شنبه ۲۲ آبان ماه با حضور معلمان در دفاتر مدارس شروع شد.
این تحصن سراسری در پاسخ به فراخوانی که اواخر در فضای مجازی توسط شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران منتشر شد شکل گرفت.

این اعتصاب در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای امنیتی بعد از تحصن سراسری ماه گذشته معلمان با دستگیری و احضار معلمان و انواع تهدیدها تلاش کردند آنها را مرعوب سازند.

معلمان در این تحصن درخواستهای خود را خواستار شدند:
اعتراض به سرکوب و زندانی کردن معلمان
وضعیت وخیم معیشتی
تورم افسارگسیخته و کاهش قدرت خرید
رفع تبعیض علیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته
نظام آموزشی رایگان
مدارس امن و استاندارد

این حرکت اعتراضی هماهنگ علاوه بر تهران به سرعت در شهرهای مختلف از جمله اصفهان، اهواز، کرمانشاه، کرج، ایلام، اردبیل، بانه، سقز، جلفا، بابل، ساری، شهریار، یزد، کرج، مریوان، ایوان غرب، همدان، سنندج، شهرکرد، چابکسر، شیراز، لامرد، همایون شهر، ساوه، شهرستان جم، بوشهر و… برگزار شد.

در بسیاری از شهرها مانند مریوان، دیواندره، سنندج، شیراز و اصفهان دانش‌آموزان نیز به اعتصاب معلمان پیوستند. در سنندج همچنین اولیای دانش‌آموزان از اعتصاب معلمان حمایت کردند.

همراه با دومین دور از تحصن سراسری معلمان و فرهنگیان، خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران نیز با درود به معلمان و فرهنگیان آزاده‌یی که برای دستیابی به حقوق حقه خود دست به تحصن زده‌اند، عموم مردم به جان آمده به‌ویژه جوانان را به همبستگی با آنان فرا‌خواند و گفت:‌ دیکتاتوری ضدفرهنگی و ضدایرانی آخوندها فرهنگ و آموزش و پرورش را به نابودی کشانده است. وضعیت فاجعه‌بار معلمان شاغل و بازنشسته محصول سیاست‌های چپاولگرانه و سرکوبگرانه رژیم ضدفرهنگی آخوندهاست و تا این رژیم بر سر کار است وخیم‌تر هم می‌شود. رژیمی که تنها شکنجه و اعدام، جنگ و تروریسم، فقر و بیکاری و فساد و چپاول برای مردم ایران به ارمغان آورده است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود