گزارشی از ادامه تجمعات اعتراضی دانشجویان معترض تربیت مدرس

0 46

روز دوشنبه ۷ آبان ۹۷، جمعی از دانشجویان معترض تربیت مدرس در تهران برای دومین روز متوالی دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

دانشجویان معترض با سر دادن شعارهایی خواستار استعفای محمدرضا اصلاحچی، معاون دانشجویی شدند. دانشجویان نسبت به بی کفایتی وی اعتراض کردند.
دانشجویان معترض میگویند اصلاحچی مسئولیت چندین پست حساس دانشگاه را در دست دارد و مسئول اصلی سیاست‌هایی است که به شدت از کیفیت وضعیت معیشتی دانشجویان کم کرده است.

فشار فراقانونی در امور آموزشی و پژوهشی از جمله عدم تمدید ترم ۵ و ۹ برای دانشجویان و جایگزینی تمدیدهای ماهانه بر خلاف نص صریح آئین‌نامه آموزشی، افت شدید کیفیت خوابگاه‌ها، وضعیت اسفناک اینترنت دانشگاه و موارد متعدد دیگری مسائلی است که این دانشجویان خواستار مرتفع شدن آن می‌باشند.

همچنین روشن نشدن تکلیف پرونده‌های کمیته انضباطی دانشجویان معترض نسبت به پولی شدن دروس جبرانی در دی‌ماه سال ۹۵، پس از نزدیک به ۲۰ ماه از مواردی است که دانشجویان و شورای صنفی به شدت به آن معترضند.
از جمله شعارهایی که دانشجویان در این تجمع می‌دادند:
«دانشجو بر فنا رفت/ اصلاحچی کربلا رفت» بود.

خواسته ها و مطالبات دانشجویان معترض دانشگاه تربیت مدرس که در ۸ محور بیان شده به شرح زیر است:
  • تغییر رویه اجرایی فعلی درباره سنوات و حذف تمدیدهای کوتاه مدت و ارائه کامل و رایگان ترم ۵ به عنوان سنوات قانونی دانشجویان بر اساس ابلاغیه وزارت علوم و لغو کامل کسر نمره از پایان نامه در بخش مربوط به تاخیر در دفاع یا ارائه پروپوزال
  •  عدم تخلیه خوابگاههای موجود و دستیابی به یک راه حل پایدار و بلندمدت در مورد نحوه تامین خوابگاه های مورد نیاز و تامین خوابگاه خودگردان برای دانشجویان روزانه نوع “ب” و دانشجویان متاهل
  • ارائه لیستی کامل و شفاف از پرونده های موجود دانشجویان معترض در کمیته های انضباطی و بسته شدن بی قید و شرط پرونده ها
  • اجرای هر چه سریعتر (طی دو هفته آینده) مفاد مذاکرات و ارائه توضیحات کامل و شفاف در مورد نحوه و میزان اجرای هر مصوبه
  • حضور بازرس صندوق رفاه برای تعیین دقیق درجه خوابگاه ها و تعیین نرخ بر اساس آیین نامه
  • برکناری معاونت دانشجویی
  • برگزاری مناقصات مربوط به سلف در فرآیندی شفاف و قانونی و انتشار کامل متن قرارداد با پیمانکار و تدوین برنامه سرکشی و نظارت مرتب مسئولان شورای صنفی و دانشگاه بر حجم غذای ارائه شده به دانشجویان و بررسی کیفیت مواد غذایی.
  • برگزاری جلسه پرسش و پاسخ در حضور دانشجویان برای پاسخگویی ریاست و معاونان در مورد عملکرد و ارائه تعهد به برگزاری منظم این جلسات به صورت هر ترم حداقل یک جلسه

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود