گزارشاتی از سایت‌های لایوژورنال و لایولیک آمریکا پیرامون نقش کانون‌های شورشی مجاهدین خلق

0
سایت‌های لایوژورنال و لایولیک آمریکا گزارشاتی پیرامون اعتراضات در ایران و فعالیت‌های کانون‌های شورشی سازمان مجاهدین خلق منتشر کردند. لایوژورنال با عنوان «نقض حقوق بشر در ایران و واکنش جوانان» و اشاره به احکام سنگین و ناعادلانه برای دراویش گنابادی از سوی نظام ولایت فقیه نوشت:
«به گزارش ایران نیوز وایر قوه قضاییه ایران، ۲۳ تن از زندانیانی كه متعلق به دراویش صوفی هستند، محکوم به از زندان و شلاق کرد.
دراویش به ۱۹۰ سال حبس، ۴۶ سال تبعید، ۱۷۷۶ ضربه شلاق، ممنوعیت سفر برای ۴۶ سال و ممنوعیت ۴۶ ساله در فعالیتهای اجتماعی و سیاسی محکوم شده‌اند.
تمام دراویش در حال حاضر در زندان بزرگ تهران بازداشت هستند. احکام نهایی و غیر قابل بررسی هستند.
دراویش از رفتن به دادگاه برای شنیدن احکامشان در اعتراض به «دستگیری غیرقانونی » رهبر مذهبی خود و عدم رسیدگی به پرونده، خودداری کردند.
آنها همچنین گفتند که که دادگاه «به سبک تفتیش عقیده» است.
در یک رویداد دیگر در ۱۳ مارس سال ۲۰۱۹ مردم از همه اقشار در سراسر ایران خواسته‌های خود را با اعتراضات خود ابراز داشتند. بسیاری از کارگران در بخشهای مختلف اقتصاد کشور در اعتراض به تاخیر طولانی در دریافت حقوق و دستمزد خود تظاهرات کردند.
در حالیکه، مقامات رژیم و فرزندانشان خود را از طریق اختلاس و فساد ثروتمند می‌کنند.
مالباختگان موسسه اعتباری کاسپین، که به سپاه پاسداران (IRGC) وابسته است، روز سه‌شنبه در خارج از ادارات قوه قضاییه در تهران گرد هم آمدند و خواستار بازپرداخت دارایی سرقت شده خود شدند.
در این اثنی در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۱۹ اعضای یک کانون شورشی وابسته به مجاهدین خلق، در اسلامشهر، در جنوب غربی تهران؛ پایتخت کشور، پوسترهای مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت ایران (NCRI) را نصب کردند.
یکی از اعضای کانون شورشی در استان خوزستان، جنوب غرب ایران، یک پوستر از بنیانگذار رژیم روح الله خمینی را به آتش کشید…»
لایولیک نیز در این باره نوشت: «… اعضای کانون‌های شورشی در جهرم، جنوب ایران، در حالی که پوستر جشن چهار شنبه سوری را نصب می‌کردند، یک پوستر خمینی را آتش زدند.
امسال این جشنها توسط مردم ایران در ۱۹ مارس برگزار می‌شود و رژیم آخوندی همواره این را به عنوان یک تهدید برای حکومت خود قلمداد کرده است؛ زیرا ایرانیان در سراسر کشور این مراسم را به اعتراضات ضد رژیم تبدیل می‌کنند.
این کانون شورشی شعار «مرگ بر خامنه ای – سلام به رجوی» را با اشاره به مریم رجوی و رهبر مقاومت ایران، مسعود رجوی می‌داد.
در یزد، مرکز ایران، کانون‌های شورشی بر روی دیوار شعار «سلام به ارتش آزادیبخش ملی ایران – سلام به رجوی – مرگ بر خامنه ای»، نوشتند.
یک کانون شورشی در بجنورد، شمال شرقی ایران، با آتش زدن پوستر خمینی شعار می‌داد، «آتش جواب آتش»
اعضای کانون شورشی در شهر میمند، استان فارس، جنوب شرقی ایران، روی دیوار شعار نوشتند: «مرگ بر خامنه‌ای – سلام بر رجوی»
در بوشهر، در جنوب ایران، کانون شورشی، نوشتند: «مرگ بر اصل ولایت فقیه – مرگ بر دیکتاتور – آتش جواب آتش»
اعضای کانون شورشی در قم، مرکز ایران پوسترهای جشن چهارشنبه سوری را نصب می‌کردند و شعار می‌نوشتند: «مشت را با مشت و آتش را با آتش پاسخ خواهیم داد – سلام به رجوی – مرگ بر خامنه‌ای»
اعضای کانون شورشی در سنندج؛ در غرب ایران پوسترهایی را چاپ کردند که بر روی آنها نوشته شده بود: «جهان باید بداند مسعود رجوی رهبر ما است»
اعضای کانون شورشی در شیراز، جنوب مرکزی ایران، کپی بیانیه صادره توسط سازمان مجاهدین خلق در داخل ایران را برای اعتراضات گسترده‌تر در سراسر کشور، در روز چهارشنبه سوری را توزیع کردند.
همچنین اعضای کانون شورشی ، در شیراز، پوسترهایی از شخصیتهای ارشد رژیم آخوندها را به همراه شعار «آتش جواب آتش» آتش زدند.»

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود