اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی اهواز برای سیزدهمین روز متوالی

0 76

اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی اهواز برای سیزدهمین روز متوالی
کارگران گروه ملی صنعتی اهواز در سیزدهمین روز اعتصاب برای ساعتی راه آهن اهواز _تهران را مسدود کردند.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در سیزدهمین روز اعتصاب، از ساعت هشت و سی دقیقه صبح یکشنبه ۲۰ خرداد ۹۷، دست به تجمع اعتراضی در مقابل استانداری خوزستان زدند.
بدنبال بی توجهی مسئولین استانداری به خواسته هایشان در ساعت نه و سی دقیقه عازم پل لشکر (روبروی سینما هلال) شده و به مدت یک و نیم ساعت مسیر راه آهن اهواز _تهران و ماشینهای عبوری در این محل را مسدود کردند.

کارگران معترض این مجتمع بزرگ صنعتی بدنبال این اقدام اعتراضی بار دیگر به مقابل استانداری خوزستان بازگشته و پس از ساعتی تجمع در مقابل این استانداری، با تاکید بر ادامه اعتراضاتشان به تجمع امروز خود پایان دادند.
کارگران گروه ملی صنعتی اهواز در تجمع امروز خود بطور مرتب شعارهایی از قبیل:
کارگر میمیرد، ذلت نمیپذیرد
مرگ بر ستمگر ،درود بر کارگر
می ایستیم ،میمیریم ،حقمون میگیریم
ما کارگریم نون میخوایم ،دوا و درمون میخوایم و…. را سر میدادند.

بنا بر این گزارش بدنبال اقدام امروز کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در تشدید اعتراضاتشان و مسدود کردن مسیر راه اهن اهواز تهران به آنان اعلام شد لیست بیمه ماههای اسفند و فروردین و اردیبهشت رد شده و بزودی بخشی از سه ماه حقوق معوقه آنان نیز پرداخت خواهد شد.

اما کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که علاوه بر خواست پرداخت حق بیمه و حقوقهای معوقه، نسبت به بلاتکلیفی مالکیت شرکت و عدم تولید بشدت معترضند اعلام کرده اند تا روشن شدن شفاف مالکیت کارخانه و راه اندازی کامل تولید به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تاکید کرده اند اجازه نخواهند داد سرنوشت این مجتمع بزرگ تولیدی به سرنوشت کارخانه هایی همچون هپکو و سایر مراکز تولیدی که عملا به تعطیلی کشانده شده اند دچار شود و در این راه اعتراضات خود را با شدت و دامنه بیشتری ادامه خواهند داد.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود