تجمع اعتراضی کارگران کارخانه الماس کویر رفسنجان

0

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه الماس کویر رفسنجان
روز سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷، حدود ۳۰۰ نفر از کارگران کارخانه الماس کویر رفسنجان در اعتراض به ۴ماه حقوق عقب افتاده خود در مقابل این کارخانه تجمع اعتراضی برپا کردند.

به گفته یکی از کارگران: ۶ ماه حقوق نگرفتیم با فروش روزانه ۲۲ هزار متر نه حقوق و نه اضافه کار دریافت کردیم و ۳۰ روز ماه رمضان را به سختی گذراندیم و این درحالی است که خودروی مدیران روز به روز مدل بالاتر می‌شود.

یکی دیگر از کارگران اضافه کرد: در خانه من حتی یک دانه تخم مرغ نمی‌توانم، تهیه کنم، مدیر کارخانه می‌گوید، ندارم، پس این کاشی‌ها که به‌فروش می‌رسد پولش کجا می‌رود، حداقل ۴۰۰ نیرو به صورت مستقیم کار می‌کنیم در کارخانه، تغذیه نداریم، کفش کار می‌گویند نیست، دستکش و ماسک هم خودمان باید تهیه کنیم.

کارگران معترض با انتقاد از عدم پاسخگویی مدیران کارخانه افزودند: با ۶ خط تولید هر روز بهانه‌ای درمی‌آورند درحالی که کارخانه کاشی دیگر در همین شهر این بهانه‌ها را ندارد.

همکاران به اداره کار اعتراض کردند جواب درستی ندادند امروز کارگران به‌هیچ عنوان خطی راه نمی‌اندازند تا جواب بگیرند، وعده نمی‌خواهیم، یک برج حقوق دردی دوا نمی‌کند.
ترابی مدیر عامل کارخانه الماس کویر علت این عقب افتادگی حقوق کارگران را رکورد بازار، تحریم و سایر عوامل عنوان کرد.

همچنین روز دو‌شنبه ۲۸خرداد ۹۷، کارگران معدن مس دره زار در رفسنجان در اعتراض پایین بودن دستمزد و نداشتن امنیت شغلی و پرداخت با تاخیر حقوق دست به تجمع زدند و خواهان تغییر این وضعیت شدند.
در یک پلاکارد در دست یکی از کارگان نوشته بود:
«به داد ما کارگران برسید»

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود