تجمع اعتراضی کارگران فولاد بویرصنعت یاسوج

0 141

تجمع اعتراضی کارگران فولاد بویرصنعت یاسوج
روز شنبه ۱۶ تیر ۹۷، گروهی‌‌‌ از کارگران‌ کارخانه‌‌ فولاد بویرصنعت یاسوج برای چندمین بار در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات‌ خود از این کارخانه مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع اعتراضی برپا کردند.

کارگران کارخانه فولاد بویرصنعت یاسوج بیش از یک سال است که حقوقی دریافت نکرده‌اند.
به گفته یکی از کارگران این کارخانه، چندین سال است از کارفرمای کارخانه بویرصنعت طلب مزدی داریم اما وقتی برای دریافت مطالبات معوقه خود به دفتر کارفرما مراجعه می‌کنیم، کارفرما در پاسخ می‌گوید که منابع مالی کافی برای پرداخت مطالباتمان ندارد.

وی در ادامه می‌افزاید: بیشتر کارگران این کارخانه نان‌آور خانه هستند و طبعا به دلیل عدم دریافت حقوق، مشکلات ‌زیادی برای آنها و خانواده‌هایشان ایجاد شده است.
به گفته کارگران کارخانه فولاد بویرصنعت یاسوج، بیشتر کارگران این کارخانه مبلغ ۳۰ میلیون تومان از این کارخانه طلبکار هستند اما کسی پاسخگو به آنها نیست.

یکی از کارگران این کارخانه درباره مطالبات بیمه‌ای خود و همکارانش گفت: از مهر ماه سال ۹۶ حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده و علاوه بر آن در سوابق بیمه‌ای هر یک از کارگران مشکلاتی دیده می‌شود.

وی افزود: به عنوان مثال کارگری که ۸ سال سابق بیمه‌ای در این کارخانه باید داشته باشد کارفرما فقط سه سال حق بیمه آن را به تامین اجتماعی پرداخت کرده است. این در صورتی‌ست که هر ماه مبالغ قابل توجهی از دستمزد کارگران برای پرداخت حق بیمه به تامین اجتماعی کسر شده است.
مهمترین خواسته کارگران کارخانه فولاد بویرصنعت یاسوج، تعیین وضعیت شغلی و کاری کارگران و رفع دغدغه‌های خانواده‌های آنان می‌باشد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود