کارگران شرکت حفاری نفت شمال بعد از گذشت یکسال در بلاتکلیفی شغلی و معیشتی

0 144

جمعی از کارگران شرکت حفاری نفت شمال بیش از یک سال است که در وضعیت بلاتکلیفی به سر میبرند، به گونه‌ای که وضعیت این کارگران تعدیل شده هنوز مشخص نیست.

بر پایه گزارشات رسانه ای قرارداد شغلی این کارگران، در ۴ خرداد ۹۶، به دلیل پایان قرارداد پیمانکاری شرکت حفاری نفت شمال، فسخ شده است.

تعدادی از کارگران شرکت حفاری نفت شمال که در گذشته در طرح توسعه آتی بیکار شدند گفتند که منتظر تماس از سوی شرکت برای بازگشت به کار خود هستند اما هیچ کاری برای این کارگران انجام نشده است. تاکنون 220 نفر از نیروهای حفاری شمال اخراج شده‌اند و این موضوع نیز همچنان ادامه دارد.

به گفته کارگران، در جلسه‌ای که در خرداد ماه، توسط شرکت‌های درگیر و مقامات استان در استانداری مازندران تشکیل شد، قرار شد که ۷۰ کارگر جذب شرکت برنده مناقصه شوند اما تا کنون این وعده عملی نشده ‌است.

همچنین صبح روز دوشنبه ۴ دی ۹۶، حدود۳۰ نفر از کارگران تعدیل شده مقابل دفتر کارفرمای مادر که شرکت نفت خزر است، تجمع کردند.

این در حالی است که حمیدرضا گلپایگانی مدیرعامل حفاری شمال اعتراف میکند که: هیچ گونه برنامه جدیدی برای تعدیل نیرو نداریم و البته نظر هئیت مدیره هم بر توقف تعدیل نیروهای شرکت بوده است.

کارگران می‌گویند با وجود اعتراضات مکرر و وعده‌های مسئولان، همچنان بلاتکلیفی آنها ادامه دارد و مقامات مسئول در شرکت کارفرمای اصلی به هیچ وجه پاسخگوی کارگران نیستند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود