چپاول پشت چپاول پولها توسط سپاه، این باربخاطر زلزله کرمانشاه

0

 

چپاول پشت چپاول پولها توسط سپاه، این باربخاطر زلزله کرمانشاه

عمده‌ی ارقام پرداختی از طرف دولت روحانی برای مناطق زلزله‌زده مستقیم یا غیرمستقیم به سپاه رسیده است؛ پول‌هایی که سر از سوریه و جاهای دیگر در‌خواهد آورد.

?  ثروت بیشتر برای سپاه؟

زلزله در کرمانشاه می‌تواند منجر به ثروتمند‌تر شدن سپاه شود! شاید این عبارت کمی عجیب به نظر برسد اما واقعیت آن است که سهم عمده‌ی بودجه اختصاص پیدا کرده به نهادهای دولتی به بهانه زلزله کرمانشاه نصیب سپاه شده است؛ پولی که به احتمال زیاد سر از هرکجا در بیاورد به دست مردم در مناطق ویران شده نخواهد رسید.

? تقسیم پول

رسانه‌های خلافت اسلامی! ۳۰ آبان ۹۶ گزارش کردند که «وزیر امور اقتصادی و دارایی» تاکنون ۵۶۵میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان یعنی رقمی حدود ۱۳۹ میلیون دلار برای کمک! به زلزله‌زدگان پرداخت کرده است.

آیا این پول به دست زلزله‌زدگان رسیده است؟! انتظاری که به طور طبیعی غیرواقعی به نظر می‌رسد زیرا آنقدر نهادهای گوناگون در درون خلافت اسلامی! در صف ایستاده‌اند که بعید است پولی به دست مردم برسد؛ اما در این صف نه‌چندان طولانی یک نهاد همیشه جلودار است؛ نهادی که به تعبیر روحانی هم اقتصاد را دارد و هم تفنگ را؛ سپاه.

سهم سپاه از ۵۶۵میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان پرداختی وزارت اقتصاد روحانی، رقم ۳۰۰ میلیارد تومان است، به عبارت دیگر ۵۳ درصد از کل مبلغ پرداختی در اختیار سپاه قرار گرفته. ۴۷ درصد باقی‌مانده نیز بین سایر نهادها تقسیم شده است؛ «مبلغ ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به خزانه معین استان کرمانشاه، ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به خزانه معین استان ایلام، ۱۰ میلیارد تومان به ارتش جمهوری اسلامی ایران، ۴۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۰ میلیارد ریال به جمعیت هلال احمر، ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به جمعیت جوانان هلال احمر، ۵ میلیارد تومان به اورژانس کشور و ۱۰ میلیارد تومان به اورژانس تهران» و …

نیاز به یادآوری نیست که مبالغ پرداختی به سپاه و سایر نهادهایی که رقم‌های دریافتی آنها ذکر شد، «به صورت خارج از نوبت و بدون فوت وقت» پرداخت شده است.

همچنین مبالغ دیگری به این ترتیب پرداخت شده است؛ «مبلغ ۱۵ میلیارد تومان به وزارت کشور، یک هزار و ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پرداخت شده است.» [مهر ۳۰ آبان ۹۶]

?سهم بیشتر برای سپاه

اما این همه‌ی ماجرا نیست؛ پولی که به سپاه می‌رسد فراتر از آن رقمی است که به‌طور رسمی اعلام شده است؛ سایت‌های متعلق به سپاه گزارشی را منتشر کردند که براساس آن اطلاع‌رسانی می‌شود که «بنیاد مسکن» در یک تفاهم نامه که متن آن منتشر شده است، بازسازی مناطق زلزله‌زده را به «قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء» داده است؛ یعنی بازوی اقتصادی سپاه. به این ترتیب به برکت! زلزله و از بین‌رفتن جان‌ها و امکانات مردم، مبلغ یک‌هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان در اختیار سپاه قرار گرفت.

? کاروان‌های آلبوکمال!

از سوی دیگر گزارش‌های مصوری از انتقال کمک‌های نظام ولایت فقیه به آلبوکمال در سوریه منتشر شد؛ منطقه‌ای که سپاه در آن حضور فعال دارد. آیا به طور واقعی سپاه در پی کمک به مردم شهری‌ است که به تازگی داعش آنرا تخلیه کرده است؟!

اما بیشتر به نظر می‌رسد که نمایش ارسال کمک‌ها به آلبوکمال، مقدمه‌ای است برای هزینه‌ کردن پول‌هایی که سپاه به بهانه زلزله کرمانشاه از طرف «خزانه‌داری کل کشور» دریافت کرده است.

معادله چندان پیچیده به نظر نمی‌رسد؛ در غرب کشور زلزله‌ی بزرگی صورت می‌گیرد که به از دست رفتن جان‌های زیاد و ویرانی گسترده منتهی می‌شود، سپاه از دولت پول می‌گیرد تا آنجا را بازسازی کند، پول‌ها اما سر از سوریه و دیگر پروژه‌های سپاه سر در می‌آورد. این درحالی‌ست که بنا به گزارش شبکه یک «صداوسیما» در ۲۸ آبان ۹۶، «تقریبا ۲۰ میلیون نفر از جمیعت»،۸۰ میلیونی کشور «یا در بافت فرسوده دارند زندگی می‌کنند یا در حاشیه شهرها» که «در زلزله همیشه بیشترین آسیب را آنها می‌خورند».

هرچند بنا بر توجیه صادق آملی لاریجانی رئيس «قوه‌قضاییه» در ۲۸ آبان، خلافت اسلامی! در این رابطه بی‌تقصیر است زیرا «اینگونه امور طبیعی و بلایای طبیعی را چاره‌یی نمیشه برایش کرد».

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود