چند خبر از سیل در لرستان و میزان خسارات و بی‌عملی‌های حکومتی

0

بطور خلاصه میزانی از آثار و عواقب سیل در لرستان را در زیر آورده‌ایم که در مقابل هیچ کمک تعیین کننده ای از جانب حکومت نیز صورت گرفته نشده است.

 • بخشدار معمولان: هنوز راه ارتباطی ایجاد نشده است
  حبیب الله موسوی، بخشدار معمولان از توابع استان لرستان درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان گفت: ارتباط معمولان با پلدختر و خرم‌آباد پس از گذشت سه روز همچنان قطع است و هنوز راه ارتباطی ایجاد نشده است. روستاها نیز قطع ارتباط هستند و خدمت‌رسانی از طریق بالگردها است و تنها راه برون‌رفت از این مشکل ایجاد راه ارتباطی است.”
  به گزارش ایلنا، آقای موسوی همچنین گفت: “خیرین تماس گرفتند و گفتند سبد غذایی درست کردند و برای ما ارسال کردند اما به‌دلیل نبود راه دسترسی این اقلام در خرم‌آباد دپو شده‌اند.همچنین مسافران نوروزی نیز گرفتار شده‌اند و نمی‌توانند از شهر خارج شوند. مشکل اصلی ما قطع راه دسترسی است.”
 • به گفته آقای موسوی آب سالم در شهر ذخیره شده و از لحاظ تامین آب مشکلی وجود ندارد.‌
  نماینده پلدختر: ٢٠ روستای حاشیه رود کشکان در سیل کاملا از بین رفته است
  به گزارش ایسنا، : آقای کاظمی همچنین عنوان کرد روستاهایی در پلدختر وجود دارد که صد درصد ازبین رفتند و زندگی مردم نابود شده است، حتی مواردی وجود دارد که نه تنها خانه افراد بلکه زمین خانه آنها نیز زیر آب رفته است.
  این نماینده مجلس همچنین گفت: “روستاهایی داریم که پس از چهار روز هنوز چادر ندارند و اکثر مردم به کوه پناه بردند.”‌
 • فرماندار هرسین: سه روستای محاصره شده در سیل نیاز فوری به غذا و پوشاک دارند
  ‌امیر شاه آبادی، فرماندار هرسین اعلام کرد سه روستای این شهرستان در محاصره سیل است و سیل‌زدگان به شدت نیاز به کمک‌های غذایی و پوشاک و نیز علوفه برای دام‌هایشان دارند.
  به گزارش ایرنا، فرماندار هرسین همچین گفت: “عمق بحران به اندازه‌ای بوده که دریاچه‌ای در این منطقه به عرض چهار تا پنج کیلومتر شکل گرفت و بیش از هزار هکتار از اراضی درجه یک کشاورزی را ویران کرده است.”‌

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود