واکنشهای سران حکومتی بعد از چهل سالگی نظام

0

با رسیدن سالگرد قیام ضدسلطنتی و عبور از مرز ۴۰سالگی، باندهای حکومت از خامنه‌ای تا بقیه نفرات، مواضع مختلفی گرفتند که همگی بیانگر ترس و وحشت آنها از قیام و اعتراض و براندازی است.
در زیر به گوشه‌ای از این مواضع اشاره میکنیم:

خامنه‌ای:
با ۲روز تأخیر بیانیه‌ای با عنوان «گام دوم انقلاب»، صادر کرد. این بیانیه بسیار مفصل بود، ولی هیچ رهنمود عملی و ماده مشخص نداشت و بیشتر توصیه بود. وی در قسمتی از بیانیه‌اش گفت: «نخستین توصیه من امید و نگاه خوشبینانه به آینده است. بدون این کلید اساسی همه قفلها، هیچ گامی نمیتوان برداشت».
روحانی:
با ارسال نامه‌ای به خامنه‌ای، بیانیه راهبردی وی را موجب زدوده شدن القائات دشمنان از چهره انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد که دولت تحقق منویات وی را اولویت خود قرار خواهد داد.
آخوند محمد علی اکبری امام جمعه موقت تهران:
وی بیانیه خامنه‌ای را هدیه‌ای بسیار بزرگ دانست و صادر کننده بیانیه را یک رهبر الهی، نورانی، عارف، باصفا، شجا، ولی فقیه زمان، دارای تجربه عالی مدیریت ولایی، حکیم، ژرف نگر، مصلح، مجاهدی کار کشته و با بیش از ۵۵سال سابقه مجاهدت، دانست. وی گفت خامنه‌ای جوانان را مخاطب این بیانیه دانسته است، درحالیکه دشمن هم هدف خود را استحاله همین نسل قرار داده است.
آخوند علم الهدی:
جان بولتون گفته بود که تولد چهلم انقلاب را نخواهید دید. چهل سالگی نقطه عطفی در انقلاب است. چهل سالگی انقلاب، یمنی‌‌‌ها و بحرینی‌ها را امیدوار می‌کند و سوریه و عراق را تکان می‌دهد. ما در چنین نقطه عطفی هستیم و رهبر انقلاب با صدور بیانیه‌شان دستاوردهای شگرف انقلاب را تبیین کرده است. در بیانیه‌شان نیز توصیه‌های اساسی داشتند.
معصومه ابتکار:
بزرگترین حسرتی که به آن نرسیدیم اخلاق در حوزه‌ سیاسی است. وضعیت امروز ایران با قبل از انقلاب به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و حرف کسانی که شبهه آفرینی می کنند هیچ مبنایی ندارد.
سعید حجاریان:‌
وضعیت انقلاب ما، مانند بیماری بود که از آی.سی.یو به خانه منتقل شده است. در حالیکه می‌دانیم، بیمار باید ابتدا به بخش منتقل شود، دوران نقاهت را بگذارند و بعد به خانه برود. لذا معتقدم، انقلاب راحت و زود به دست ما رسید. از این جهت باید گفت، فرزند انقلاب نارس به‌دنیا آمد.
علی محمد نمازی (اصلاح طلب):
برای اینکه امید به مردم برگردد و اعتماد متقابل بین مردم و حاکمیت تقویت شود و آمادگی ذهنی برای ایفای یک نقش بهتر در بین مسئولان و استفاده از آن به نفع مردم رشد پیدا کند من فکر می‌کنم که فقط مقام رهبری می‌توانند این نقش را ایفا کنند چراکه هرسه قوه دارند راه خودشان را می‌روند.
حنیف غفاری کارشناس مسائل آمریکا:
آقای جان بولتون قبلاً هم در نشست گروه تروریستی منافقین این نکته را بیان کرده بود که ملت ایران جشن چهل سالگی انقلاب را نخواهد دید.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود