هفتمین روز اعتصاب سراسری کامیونداران

0

هفتمین روز اعتصاب سراسری کامیونداران
اعتصاب کامیون داران ایران که از روز سه‌شنبه اول خرداد ۹۷، در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان به مطالبات صنفیشان آغاز شده، روز دوشنبه برای هفتمین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

اعتصاب کامیونداران در اعتراض به ثابت بودن کرایه‌ها، افزایش قیمت بیمه‌ها، عوارض اتوبان‌ها، کمیسیون بالای باربری‌ها، دلال و دلال‌بازی در گرفتن بار، اخذ مبالغ غیرقانونی توسط بعضی از پایانه‌ها، نبود جایگاه شغلی، هزینه بالای تعمیرات و قیمت بالای لوازم یدکی خودرو‌ها، عدم وجود جاده مناسب، عدم وجود استراحتگاه، سطح پایین حقوق نسبت به زحمت و سختی کار و … می باشد.

این اعتصاب گسترده در بیش از ۲۷۰ شهر از جمله “قزوین، کنگاور، قاین، سلماس، خوی، کرمان، ارومیه، یزد، نیشابور، بروجرد، آزادشهر، اراک، لرستان، نهاوند، الشتر، ملایر، اسدآباد، صالح آباد، همدان، نقده، آذرشهر، اردبیل، بندرامام، سبزوار، اهواز، بندرعباس، سمنان، بیجار، دزفول، کوهدشت، ابرکوه، نوشهر، شیراز، چالشتر، ماکو، بندر انزلی، دامغان، اصفهان، تویسرکان، دهدشت، سیرجان، فسا و زیار” صورت گرفت.

با توجه به تداوم حضور تانکرهای سوخت در این اعتصاب سراسری، برخی از پمپ بنزین‌ها همچنان با کمبود سوخت مواجه هستند و حکومت در تلاش است که با تانکرهای سوختی که در این اعتصاب مشارکت ندارند یا وابسته به نهادهای دولتی هستند همراه با اسکورت نیروهای انتظامی و امنیتی سوخت برخی جایگاه ها را تامین کند.

علاوه بر مشکلات کمبود سوخت در برخی شهرهای ایران، گزارشات حاکی از این است که در روز یکشنبه مرغداران شهرستان لارستان نیز با کمبود اغذیه مصرفی طیور خود مواجه شده‌اند.

بدنبال این اعتصاب امروز پایانه تهران تعطیل شد و اعتصاب کنندگان با هم شعار میدادند:
نترسید نترسید ما همه با هم هستیم
بدنبال اعتصاب سراسری کامیونداران در سردشت، صفوف بسیار طولانی در پمپ بنزین ها در تشکیل شده است. فرماندار سردشت در بیانیەای مردم را بە آرامش فراخواند و اعلام كرد در جایگاههای سوخت كمبود بنزین وجود ندارد.
اعتصاب کامیونداران شیراز در روستای بزم وارد هفتمین روز خود شد و کامیونداران اعلام کردند که اعتصاب آنها ادامه دارد.
رانندگان نفت‌کش‌ها و کامیونداران و رانندگان خودورهای سنگین سنندج در مقابل شرکت نفت بهاران تجمع کردند. رانندگان در یک حرکت سمبلیک وضعیت معیشتی خود را با پهن کردن سفره های خالی به نمایش در آوردند. عده ای از ماموران نیروی انتظامی به محل تجمع معترضین اعزام شده اند.
کامیونداران رستم آباد (شهرستان رودبار) نیز در هفتمین روز اعتصاب سراسری کامیوندران به این اعتصاب پیوستند.
اعتصاب رانندگان کامیون و خودروهای سنگین و کامیونداران شاهین دژ در آذربایجان غربی نیز همگام با سایر شهرها در سراسر کشور برای هفتمین روز متوالی ادامه پیدا کرد.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود