نگاهی به اعتراضات روز ۲ دی

0

نگاهی به اعتراضات روز ۲ دی:

برای هشتمین روز، تجمع کارگران ماشین آلات تراکتورسازی تبریز ادامه داشت. کارگران مقابل این کارخانه پلمپ شده تجمع کرده و خواستار حل مشکل کارخانه شدند.

 

کارگران شهرداری الیگودرز در اعتراض به فعالیت شرکت انبوه‌سازی، مقابل فرمانداری الیگودرز تجمع کردند.

 

کارگران شرکت زیربنایی والفجر رفسنجان، در اعتراض به عدم دریافت ۵ ماه حقوق معوقه خود، نداشتن امنیت شغلی و قراداد در دست اجرا، در دفتر امام جمعه رفسنجان تجمع کردند.

 

دانشجویان دانشکده زبانهای خارجی دانشگاه تهران در اعتراض به کیفیت غذا و اعمال محدودیتهای سلیقه‌ای توسط معاونت مالی دانشگاه، غذایشان را در محوطه دانشگاه چیدند.

 

معلمان حق‌التدریسی ارومیه، در اعتراض به عدم دریافت ۳ ماه حقوق معوقه و عدم اجرای قانون مربوطه مجلس برای استخدام بدون آزمون، مقابل استانداری ارومیه تجمع کردند.

 

غارت‌شدگان مؤسسه آرمان در مقابل بانک تجارت تهران تجمع کردند. آنها گفتند: « با وجود اعلام بانک مرکزی، پول بسیاری از سپرده‌گزاران پرداخت نشده و اعلام مسدودی زدند. همچنین مبالغ بالای صد میلیون پرداخت نشده است. و از مبالغ بسیاری از سپرده‌گذاران میزان زیادی کم شده و در بعضی موارد بدهکار شده اند!»

آنها شعار می‌دادند:

«تجارت حیا کن مسدودی را رها کن»

«تا حسابها مسدوده هر روزهمین بساطه»

«پرداخت نصفه نیمه عاقبتش همینه»

«اسلام و کردن پله   مردم و کردن ذله».

 

جمعی از مردم و جوانان در تهران در اعتراض به شدت آلودگی هوای تهران مقابل شهرداری تهران در خیابان بهشت تجمع کردند.

آنها دستنوشته هایی داشتند که روی آنها نوشته شده بود:

«تهران شده چرنوبیل»

«اتوبوس فرسوده شهر را کرده آلوده»

«دولت باید هوای ملت را داشته باشد»

«100میلیارد تومان برای فیلتر دوده کجاست»؟

 

کارکنان شرکتی طرح تحول سلامت اصفهان در اعتراض به اخراج کارکنان، مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند.

 

پزشکان متخصص کلینیک تخصصی واقع در درمانگاه خیریه امیرالمومنین شوش، در اعتراض به عدم دریافت معوقات مزدی خود اعتصاب کرده و از حضور در درمانگاه برای ویزیت بیماران خودداری کردند.

 

بازاریان گناوه در اعتراض به مصوبه ته لنجی و مشکلاتی که در ترخیص ته لنجی دارند و تعطیلی گمرک تجمع کرده و اقدام به مسدود کردن میدان خمینی و چهارراه بسیج و بستن بازار گناوه کردند.

 

خریداران مجتمع آدینه در رشت در اعتراض به اینکه چندین سال قبل با خرید واحدهایی در مجتمع آدینه رشت در آن سرمایه گذاری کردند ولی تکلیفشان هنوز هم مشخص نیست مقابل این ساختمان تجمع کردند.

 

شماری از کشاورزان عرب هندیجان در اعتراض به بی آب رودخانه، تجمع کردند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود