نهمین روز اعتصاب سراسری کامیونداران

0

نهمین روز اعتصاب سراسری کامیونداران
اعتصاب کامیون داران ایران که از روز سه‌شنبه اول خرداد ۹۷، در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان به مطالبات صنفیشان آغاز شده، روز چهارشنبه برای نهمین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

اعتصاب کامیونداران در اعتراض به ثابت بودن کرایه‌ها، افزایش قیمت بیمه‌ها، عوارض اتوبان‌ها، کمیسیون بالای باربری‌ها، دلال و دلال‌بازی در گرفتن بار، اخذ مبالغ غیرقانونی توسط بعضی از پایانه‌ها، نبود جایگاه شغلی، هزینه بالای تعمیرات و قیمت بالای لوازم یدکی خودرو‌ها، عدم وجود جاده مناسب، عدم وجود استراحتگاه، سطح پایین حقوق نسبت به زحمت و سختی کار و … می باشد.

این اعتصاب گسترده در بیشتر شهرهای ایران از جمله “نیشابور، خسروشهر، بندر انزلی، خوی، یزد، کامیاران، قزوین، تاکستان، کرمانشاه، اراک، مروست، تهران، ارومیه، حسن آباد، دلیجان، چرمهین، اصفهان، بندر امام، تبریز، کنگاور، دهگلان، قهدریجان، علی آباد، بندرعباس، بیجار، شیروان، قاین، پیرانشهر، شهرضا، سبزوار، بروجرد، اردبیل، بوکان، مبارکه، نسیم‌شهر، مهاباد و الیگودرز” صورت گرفت.
به دنبال این اعتصابات روز گذشته صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه رانندگان معترض را تهدید کرده و گفت که “نظام فقط نظاره‌گر نخواهد بود و به شدت با آنان برخورد می‌کند”.

در یزد ساعت ۱۲.۳۰ ظهر، لشگر کشی نیروهای انتظامی بخاطر اعتصاب کامیونداران واسکورت تانکر داران سوخت برای پمپ بنزین دیده شده است.
رانندگان ماشین های سنگین در زرند کرمان به اعتصاب سراسری کامیونداران پیوستند.
ماموران امنیتی در خرمدره قصد کندن پلاک کامیونهای اعتصاب کننده را داشتند که با برخورد شدید رانندگان مجبور به عقب نشینی شده و به هدفشان نرسیدند.
کامیونداران و رانندگان خودورهای سنگین در پایانه باربری اهواز برای نهمین روز متوالی به اعتصاب خود ادامه دادند.
در خوزستان -بندرماهشهر از صبح بلندگوی پایانه این بندر اعلام میکرد که ۶ هزار بار وجود دارد ولی هیچ راننده‌ای حاضر به بارگیری نیست و اعتصاب ادامه دارد.
رانندگان ماشین های سنگین در مبارکه، در مقابل درب مقر نیروی انتظامی تجمع کردند. آنان خواهان آزادی همکاران خودشان و از جمله تعدادی از رانندگان و رئیس انجمن صنفی بودند که بجرم اعتصاب دستگیر شده و از طرف نیروی انتظامی تحت فشار بودند که اعتصاب را بشکنند.

همچنین تا کنون گزارشاتی منتشر شد که از پیوستن مینی‌بوس‌ها در شهر یزد، کامیون‌های شرکت حمل و نقل تیپاکس در تهران، رانندگان تاکسی در قائمشهر، رانندگان تاکسی در ارومیه و اکثر باربری‌های پایانه باربری نسیم در اسلام‌شهر به این اعتصاب خبر می‌داد.
در برخی ویدئوها دیده میشود که غرفه‌داران شرکت‌های حمل و نقل در پایانه بار تهران در روز ۷ خرداد به اعتصاب کامیونداران پیوسته و در حمایت از آنان شعار می‌دادند.

چند روز اخیر یک خبر در فضای مجازی دست به دست میگردد که اگر تا ۱۳ خرداد، کامیونداران به خواسته های خود نرسیدند به سمت بهشت زهرا واقع شده در تهران حرکت کنند. اما به گفته کامیونداران این خبر یک توطئه از طرف وزارت اطلاعات و نیروهای امنیتی برای از هم پاشیدن اعتصاب و ایجاد تشتت و دور کردن آنها از محل استقرار اصلی شان و محاصره آنها در بهشت زهرا می باشد.

 

فولاد همدان.نهمین روز اعتصاب کامیونداران

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود