فعالیت کانونهای شورشی مجاهدین در شهرهای مختلف ایران

گرامیداشت ۳۰دی در اهواز، تبریز، بوشهر، اصفهان و زاهدان

0

روز ۳۰دی، سالروز آزادی آخرین دسته زندانیان سیاسی از زندانهای شاه است. آخرین دسته زندانیان آزادشده در واقع کسانی بودند که سنگین‌ترین حکم‌ها را داشتند، «ابدی»ها و آنان که به زندانهای طویل‌المدت محکوم شده بودند و بعید بود که دیگر هرگز روی زندگی آزاد و جهان خارج از زندان را ببینند.

آن روز مردم موفق شدند تا فرزندان اسیر خود را از سیاه‌چال‌های شاه و شکنجه‌گاههای ساواک آزاد کنند. شاه بعدها در تبعید گفت یکی از بزرگترین اشتباهاتش آزاد کردن زندانیان سیاسی بود که او با اسم «تروریستها» از آنها یاد می‌کرد.

البته شاه در این مورد به‌خصوص نیز لاف اضافه می‌زد چرا که خودش روز ۲۶دی یعنی ۴روز قبل از آزادی آخرین دسته از زندانیان سیاسی، با عجله از ایران گریخته بود و قدرتی برای جلوگیری از آنچه که اتفاق افتاد نداشت و در حقیقت تا خودش در ایران بود از آزادی آن گروه آخر خودداری کرده بود. این مردم بودند که شاه را ناگزیر از خروج کرده و زندانیان را هم آزاد نمودند.

در همان ماجرا و هنگامی که نماینده زندانیان ـ مسعود رجوی ـ به بالای سردر زندان رفت تا با مردم صحبت کند، یکی از صحنه‌گردانان آن ماجرا میکروفون را گرفت و تلاش کرد از «عفو» زندانیان و آزادی زندانیان توسط «روحانیت» سخن بگوید مسعود بلادرنگ میکروفون را از او گرفت و خطاب به انبوه جمعیتی که در برابر زندان قصر تجمع کرده بودند گفت: «ما همه این آزادی را مدیون شما ملت هستیم نه شخص دیگری یا گروهی خاص». مسعود افزود: «عفوی در کار نیست. اینجا کسی جرمی مرتکب نشده است که عفو و بخشش بطلبد. اگر کسی در این میان باید عفو و بخشودگی بدهد؛ این ما هستیم».

اعضای کانون شورشی مجاهد شهید فاطمه مسیح در اهواز به‌ مناسبت ۳۰دی، سالگرد آزادی مسعود، اقدام به نصب پوسترهای مسعود رجوی با زیرنویس آتش قیامها خاموشی نمی‌پذیرد کردند.
در تبریز نیز اعضای کانون شورشی ۶۵۵این شهر با بلند کردن تراکتهایی گفتند: سالروز آزادی جان جانان، برادر مسعود عزیز مان را تبریک می‌گوییم، برادر اسممو بنویس، خلق جهان بداند مسعود رهبر ماست.
یکی از اعضای کانونهای شورشی در بوشهر نیز به‌ مناسبت ۳۰دی با در دست گرفتن تراکتی در همین رابطه، گفت: برادر اسم مرا هم بنویس حاضر حاضر حاضر.
در اصفهان نیز اعضای کانونهای شورشی با بلند کردن تراکتهای «۳۰دی روز آزادی مسعود رجوی از زندان شاه گرامی باد» «گرامی باد ۳۰دی سالروز آزادی شیر همیشه بیدار، مسعود رجوی از زندان شاه خائن»، این روز تاریخی را تبریک گفتند. یکی از اعضای کانون شورشی گفت: شیر همیشه بیدار خدا نگهدارت باد ۳۰در مبارک، حاضر حاضر حاضر. همچنین پوسترهای مسعود رجوی با زیرنویس «خلق جهان بداند مسعود رهبر ماست» توسط کانونهای شورشی در اصفهان نصب گردید.
در زاهدان نیز تراکتی با مضمون ۳۰دی سالروز آزادی مسعود رجوی از زندان شاه مبارک باد، توسط اعضای کانون شورشی ۵۷۱این روز نصب شد.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود