طرح تجزيه شهرستان كازرون و اعتراضات گسترده مردم

0 144

طرح تجزيه شهرستان كازرون و اعتراضات گسترده مردم
طی هفته اخیر با تظاهرات گسترده کلیه اقشار شهرستان کازرون در اعتراض به طرح تجزیه این شهرستان مواجه بوده ایم.
طرح تجزیه شهرستان کازرون توسط رضازاده نماینده کازرون از دو سال پیش دنبال می شده و در این طرح تقسیم شهر کازرون دنبال می شده است.

آنچه که مردم کازرون به آ ن اعتراض دارند این است که نه تنها این طرح تقسیم کشوری بدون نظر سنجی از مردم این شهرستان در استان فارس به تصویب رسیده بلکه هم ا کنون در هیات دولت منتظر تصویب نهایی می باشند تا کازرون به دو شهر مجزا تبدیل شود.

لازم به یادآوریست که، تابستان گذشته نیز مردم کازرون با تجمع ۱۵۰۰ نفره خود در میدان اصلی این شهر با سردادن شعارهای ضد حکومتی نسبت به این تصمیم گیری اعتراض کردند.
مردم طرح جداسازی را موجب از بین رفتن هویت شهر خود می دانند. تظاهرات کنندگان به طرحی معترض‌‌ هستند که قرار است طی آن بخش‌های قائمیه و نودان از بخش کوهمره از شهرستان کازرون جدا شده و در تقسیمات کشوری به شهرستان کوه چنار تبدیل شود.

در سال جاری نیز از روز ۲۶ فروردین مردم کازرون در اعتراض به این طرح، در میادین اصلی و در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع و تظاهرات را شروع کرده و ادامه داده اند.
مردم معترض خواستار حضور استاندار کازرون جهت پاسخگویی به خواسته شان شده اند. مردم کازرون اعلام کرده اند که تا لغو این طرح به اعتراضاتشان ادامه خواهند داد.
به دنبال این اعتراضات روز  ۲۸ فروردین پلیس به تظاهر کنندگان حمله ور شد و تجمع مسالمت آمیز مردم به خشونت گرایید .
همچنین روز پنج شنبه ۳۰ فروردین، برای چندمین روز متوالی مردم کازرون علی رغم وجود ماموران و خودروهای گارد ضد شورش در میدان شهر تجمع کردند.

حضور گسترده زنان و جوانان که شعار میدادند:
« غیرت کازرونی همیته همینه»
«رضا زاده بی بته اعدام باید گردد »
طی این مدت بسیار چشمگیر بوده است.
در همین روز کازرونی هایی که در تهران ساکن بودند در حمایت از اعتراض مردم کازرون در مقابل مجلس در تهران دست به تجمع زدند.
روز جمعه ۳۱ فروردین نیز مردم کازرون به اعتراض خود ادامه دادند و با ورود جمعیت کثیری به مصلی این شهر، صدا و سیما حکومتی را مایه ننگ خود دانستند و با شعار « وای به روزی که مسلح شویم» نمایش جمعه کازرون را برهم زدند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود