طرح آلترناتیو برای براندازی

0

در هرکجا که حرف از انقلاب و براندازی نظام حاکم می شود اولین سوال این است که چه کسی می خواهد این انقلاب و براندازی را به سرانجام برساند و بعد از براندازی کشتی کشور به کدام سمت کشیده میشود؟

برای مثال؛

انقلاب سوریه با ورود مزدوران ولی فقیه و حزب‌الله لبنان به تعلیق درآمد، فقدان یک آلترناتیو سیاسی قدرتمند می‌توانست پیش از ورود ولی‌فقیه به زمین سوریه، آن انقلاب را تعیین‌تکلیف کند. همین ضعف در سایر کشورهای منطقه هم از جمله  لیبی یا حتی در عراق به چشم میخورد.

اما در ایران در حالیکه در آستانه براندازی قرار داریم، وجود یک آلترناتیو سیاسی و دموکراتیک با بیش از ۴۰سال حضور فعال در صحنه سیاسی که بر ظرفیتهای اجتماعی ایران منطبق است و بطور خاص موقعیت منحصر به فرد این آلترناتیو در سطح بین المللی که به گفته ناظران و شخصیتهای جهانی آنرا با سایر احزاب و گروهها متفاوت کرده است تجربه تازه ای در تاریخ تحولات ایران به شما می رود.

نظام ولایت فقیه برای خودش خواب یک سلطنت مطلقه دست کم ۲۰۰ ساله را دیده بود ولی حضور چنین آلترناتیوی موجب شد که تمامی توطئه های این رژیم اعم از اتمی و دخالتهایش در سطح منطقه و جهان افشا شده و با شکست مواجه شود.

این آلترناتیو موجب میشود تا توان هدایت و رهبری و سازماندهی نیروهای سرنگونی طلب در داخل ایران بالا برود و راه بر هرگونه آشفتگی و تحرکات مخرب و انحرافی مزدوران درونی و بیرونی رژیم که براندازی را به تاخیر می اندازد یا به تعلیق در می آورد بسته شود.
همچنین این آلترناتیو راه را برهرگونه آلترناتیو سازی و فرصت طلبی در شرایطی که فرصت طلبان و میوه چینان از هر طرف برای تصاحب انقلاب مردم ایران هجمه میکنند سد میکند.

این آلترناتیو سیاسی، یعنی شورای ملی مقاومت و نیروی محوری آن سازمان مجاهدین خلق ایران با امکانات سیاسی(کثرت نیروهای سیاسی شورا) و نظامی(ارتش آزادی‌بخش ملی ایران و کانونهای شورشی)، چکیده و محصول همه‌ٔ تجربه‌های انقلابی به‌ویژه در تاریخ ایران است که با جمع‌بندی و تحلیل درست شرایط و ممانعت از بروز آفت‌های مرسوم در تجربه‌های انقلابی، فرصتی تاریخی و قطعی در اختیار جامعهٔ ایران می‌گذارد.

این پرسش معمولا در زمان قیام و انقلاب در اذهان شکل میگیرد که با فروپاشی حکومت حاضر، چه کسی جایگزین می شود و چه اتفاقی می افتد؟
تکلیف چیست؟
آیا شرایطی بدتر ایجاد نمی شود؟
آیا بهم ریختگی و هرج و مرج ایجاد نمی شود؟

باید گفت اساساً فلسفه‌ٔ وجودی شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان تنها آلترناتیو رژیم ولایت فقیه که نزدیک به ۴دهه از عمر این بزرگترین ائتلاف سیاسی تاریخ ایران می‌گذرد، پاسخ به این پرسش عمومی و اساسی است؛

برنامه‌ی ۱۰ماده‌ای این شورا و رئیس‌جمهور برگزیده‌ٔ آن خانم مریم رجوی طرحی از پیش برنامه‌ریزی شده برای انتقال قدرت آرام و برنامه ریزی شده از یک ساختار الیگارشیک و انحصارطلب به یک نظم دموکراتیک است. تضمین برگزاری یک انتخابات آزاد و انتقال قدرت به مردم ایران در همین آلترناتیو است. از این‌رو علاوه بر ظرفیت‌های اجتماعی جامعه ایران، وجود شورای ملی مقاومت به‌عنوان آلترناتیو این رژیم، باطل‌السحر “انقلاب هراسی” عناصر رنگارنگ رژیم به‌شمار می‌رود.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود