ششمین روز اعتصاب سراسری کامیونداران

0

ششمین روز اعتصاب سراسری کامیونداران
اعتصاب کامیون داران ایران که از روز سه‌شنبه اول خرداد ۹۷، در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان به مطالبات صنفیشان آغاز شده، روز یکشنبه برای ششمین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

اعتصاب کامیونداران در اعتراض به ثابت بودن کرایه‌ها، افزایش قیمت بیمه‌ها، عوارض اتوبان‌ها، کمیسیون بالای باربری‌ها، دلال و دلال‌بازی در گرفتن بار، اخذ مبالغ غیرقانونی توسط بعضی از پایانه‌ها، نبود جایگاه شغلی، هزینه بالای تعمیرات و قیمت بالای لوازم یدکی خودرو‌ها، عدم وجود جاده مناسب، عدم وجود استراحتگاه، سطح پایین حقوق نسبت به زحمت و سختی کار و … می باشد.

این اعتصاب گسترده در بیش از ۲۷۰ شهر از جمله “نجف‌آباد، خرم‌آباد، دماوند، شهرضا، انزلی، بندرعباس، زنجان، اسلام‌آباد غرب، دیواندره، همدان، کامیاران، فریدونشهر، لوشان، سقز، بندرامام، تبریز، ضیاآباد، کنگاور، درق، شیراز، سبزوار، اردبیل، زرند، قم، کرمان، بستان‌آباد، کرمانشاه، اصفهان، چرمهین، گچساران، مشهد، بروجن، میاندوآب، بوشهر، نکا و تکاب ” صورت گرفت.

با توجه به تداوم حضور تانکرهای سوخت در این اعتصاب سراسری، برخی از پمپ بنزین‌ها همچنان با کمبود سوخت مواجه هستند و حکومت در تلاش است که با تانکرهای سوختی که در این اعتصاب مشارکت ندارند یا وابسته به نهادهای دولتی هستند همراه با اسکورت نیروهای انتظامی و امنیتی سوخت برخی جایگاه ها را تامین کند.

کامیونداران می گویند مشکلاتشان را بارها برای مراجع حکومتی نوشته اند از جمله، ریاست جمهوری، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، مجلس، وزارت اطلاعات، سازمان صدا و سیما و حتی برخی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس مانند کمیسیون عمران، اما پس از عدم پاسخگویی این نهادها، رانندگان تصمیم گرفتند تا اعتراض خود را به جاده‌ها آورند تا شاید مسئولان بدانند که کارد به استخوانشان رسیده است.

در تهران تاکسیداران و رانندگان تاکسی در پاسخ به فراخوان قبلی، اعتصاب خود را در همبستگی با اعتصاب کامیونداران، در اعتراض به نرخ کرایه و گرانی لوازم یدکی آغاز کردند.
اعتصاب سراسری رانندگان حمل نقل پایانه بار شهرستان خاش (واقع در ا ستان سیستان و بلوچستان) به تعطیلی کارخانه سیمان خاش منجر شده است.
در سمنان، هیچکدام از رانندگان سمنانی حاضر به بارگیری نشدند.
در اصفهان، رانندگان تاکسی اینترنتی نیز در اعتراض به پایین بودن کرایه اقدام به برگزاری تجمع کردند.
رانندگان کامیون و خودروهای سنگین پایانه اعلام بار بندر انزلی، که از قطب‌های حمل و نقل بار در کشور می باشد سوت و کور است و هیچ راننده‌ای حاضر به شکستن این اعتصاب قدرتمند و متحد نیست.
کامیونداران و رانندگان خودروهای سنگین در استان اردبیل در همبستگی و حمایت از همکاران خود در سراسر کشور وارد ششمین روز اعتصاب سراسری شدند.
کامیونداران اعتصابی مشهد برای ششمین روز متوالی همچنان در اعتصاب بسر می برند.
کامیونداران در باشماق در مریوان همراه با سایر کامیونداران، دست به اعتصاب زده و از بارگیری در خودروهایشان امتناع نمودند.
اعتصاب کارگاه داران صنایع کارگاهی‌ امیرکبیر شهرضا به حمایت از رانندگان زحمتکش کشور وارد ششمین روز خود شد.
جمعی از رانندگان تاکسی‌های اینترنتی (اسنپ) در تبریز در اعتراض به گرانی سرسام‌آور و نرخ‌ پایین کرایه دست به تجمع زدند. طی دو روز گذشته رانندگان تاکسی‌های اینترنتی اسنپ همچنین تاکسی‌های زرد رنگ علاوه بر تبریز در تهران و شیراز و یزد و اصفهان به جمع معترضین و اعتصاب سراسری رانندگان پیوسته‌اند.
مینی‌بوس‌داران یزدی در اعتراض به گرانی و در حمایت از کامیونداران اعتصابی در مقابل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد، دست از کار کشیده و در این شهر تجمع برپا کردند.
رانندگان وکامیونداران اعتصابی در یزد در حالیکه یکی از رانندگان کفن پوشیده، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 

رانندگان وکامیونداران اعتصابی در یزد

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود