ایران- کلان دزدی سپاه پاسداران،در ساختن کانکس برای زلزله زدگان

0

ایران- کلان دزدی سپاه پاسداران،در ساختن کانکس برای زلزله زدگان

پس از اینکه با تلاشهای مردم تعدادی چادر برای زلزله زدگان محروم تهیه شد. دولت روحانی در رودربایستی تعدادی چادر به این منطقه ارسال کرد. اما با توجه به باران و سرمای صفر و زیر صفر درجه مناطق زلزله‌زده که چادر حتی با نایلون هم جوابگوی اسکان اضطراری مردم نشد، ناگزیر مردم متوجه استفاده از امکانات مناسب‌تری مانند کانکس شدند.

در گام بعد دولت تلاش کرد با پرداخت میزانی پول نقد به برخی از آسیب دیدگان، قال قضیه را کنده و خودش را  کنار بکشد! اما وقتی اولین سری کانکس‌های اهدایی مردم به منطقه رسید، سپاه با دست‌اندازی به کمکهای مردمی از یکسو، و دولت با بهانه «یا کمک مالی یا کانکس!» قضیه را پیچیده‌تر کرد.

جهانگیری معاون روحانی گفت: در ابتدا قرار بود برای اسکان موقت مردم، وجوه نقد پرداخت شود تا آنها برای اسکان، خانه اجاره کنند، اما با توجه به مشکلات موجود تصمیم گرفته شد تا به کسانی که تمایل دارند کانکس تحویل شود.

طبعا داستان به همینجا ختم نشد. گزارشگر سیمای میلی روز ۶آذر ۹۶ اعلام کرد:ٰ حدود ۲۵کانکس از طریق مردم و انجمنهای مردم نهاد به روستای ناوه فره آمده، دولت برای آنها شرط گذاشته است که هر کسی می‌خواهد از کانکس استفاده بکند، مبلغ سه میلیون از وام بلاعوضی که دولت تقبل کرده، کسر می‌شود. به همین خاطر مردم هم هیچ تمایلی ندارند که از کانکس‌ها استفاده کنند.

اما سپاه به این هم بسنده نکرد و بلافاصله «انحصار» تولید کانکس برای زلزله‌زدگان را به دست گرفت! این در حالی است که بسیاری انجمن‌ها و حتی ادارات دولتی شروع به ارسال تعدادی کانکس به منطقه زلزله‌زده نموده‌اند اما سپاه پاسداران با جلوگیری از اعزام کانکس به منطقه، و با استفاده از قدرت نظامی خود، هم کمکهای خودجوش مردمی را بلوکه کرد و هم تولید کنندگان خرده‌پا و غیرحکومتی را پس زد! تا همه «سود» حاصله را خودش به جیب بزند!

از سوی دیگر سپاه  پاسداران و بنیاد مسکن برای ساخت همین تعداد کانکس بلافاصله مبلغ ۱۳۰۰میلیارد تومان از دولت روحانی کمک نقد! گرفتند! در حالیکه برآورد حکومتی از کل خسارت‌های ناشی از زلزله، حدود ۱۸۰۰میلیارد بوده اما سپاه  به تنهایی ۱۳۰۰میلیارد تومان فقط برای کانکس‌هایی گرفته که پولش را به استناد حرف جهانگیری و خبرنگار سیمای میلی، مردم مصیبت‌زده خواهند پرداخت!

تفاهم‌نامه ‌این چپاول را هم بلافاصله دولت با قرارگاه موسوم به «خاتم‌الانبیا» ی سپاه امضا و کار را تمام کرد!

به این ترتیب، مردم جان بدر برده از زلزله، اینک گرفتار اختاپوس سپاه  شدند! و به این ترتیب سود حاصل از خون و استخوان شکسته مردم به جیب سپاه رفت!

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود