سومین روز از دور جدید اعتصاب سراسری رانندگان کامیون ایران

1

اعتصاب سراسری رانندگان کامیون ایران که در دور جدید خود به دنبال فراخوانی از روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷، در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات صنفیشان آغاز شده است، امروز (دوشنبه ۲ مهر ۹۷) برای سومین روز در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت.

این اعتصاب در روز ‌شنبه در بسیاری از شهرهای ایران از جمله:
اهواز، شیراز، شهرضا، بوشهر، بستان آباد، تبریز، اراک، نهبندان، گرگان، زرین‌شهر، مبارکه، رشت، همدان، سبزوار، نیشابور، قم، خرمشهر، خمینی‌شهر، ساوه، ارومیه و بندرعباس، شکل گرفت.

روز گذشته، اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و خودروهای سنگین ۱۳۶شهر در ۳۱ استان کشور را فرا گرفت. آنها از حرکت و بارگیری خودداری کردند و پایانه‌های اصلی کشور به تعطیلی کشیده شد.

لازم به ذکرست اعتصاب سراسری رانندگان کامیون ایران ، چندی پیش در دو دور حدود ده روزه شکل گرفت که با برخی وعده‌ها از سوی مسئولان پایان یافت اما با برآورده نشدن این وعده‌ها، رانندگان کامیون اعتصاب خود را از روز شنبه مجددا آغاز کردند.

دور جدید اعتصاب کامیونداران تاکنون باعث افزایش قیمت برخی میوه و صیفی‌جات شده است.
درا ین خصوص حسن صابری، رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: “حدود دو روز است که رانندگان کامیون اعتصاب کرده‌اند و همین مساله باعث شده بار، به کندی به میدان مرکزی میوه و تره بار برسد؛ ضمن اینکه بحث صادرات نیز همچنان به قوت خود باقی است”.

  • یکی از رانندگان اعتصابی اصفهان اطلاع داد که رئیس حمل و نقل منطقه اصفهان که فردی است به نام لطفی به منظور شکستن اعتصاب کامیونداران، به رانندگان تانکر که آزاد کار می کنند قول داده است که اگر بار جایگاه های سوخت را بزنند، به آنها امتیاز شرکت نفت را می دهد.
  • در عسلویه به دلیل اعتصاب ماشین های سنگین، پمپ بنزین های شهرستان عسلویه بنزین نداشتند و مردم برای تامین بنزین به شهرهای مجاور میروند.
  • رانندگان خودروهای سنگین و کامیونداران کازرون با به صدا درآوردن بوقهای ممتد خود در بلوار کازرون رژه پر قدرت خودرا برگزار کردند.
  • ماشین های نیسان در مهاباد در اعتراض به گرانی و پایین بودن کرایه ها دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

 

1 نظر
  1. لیلا می‌گوید

    واقعا رانندگان تقصیری ندارند چون بردار من راننده تریلی است و تریلی هم برای خودش است، دستمزدش خیلی پایین است، اگر یک تریلی به بندر ببرد 500 هزار تومان میگیرد و بعد از یک یا دو هفته انتظار در بندر اگر بار گیرش بیاید، یک میلیون تومان، میگیرد در کل با هزینه بنزین و خورد و خوراک، یک میلیون، طی دو هفته برای او باقی می ماند، در کل برادرم، ماهیانه دو میلیون یا حداکثر دو و نیم میلیون درآمد دارد در ضمن جدیدا قیمت یک جفت لاستیک، 16 میلیون تومان شده است و یک تریلی حداقل 4 یا 5 جفت لاستیک لازم دارد یعنی هر چقدر این رانندگان کار کنند تازه نمی توانند پول لاستیک و بنزین خود را در این اوضاع گرانی دربیاورند

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود