زلزله کرمانشاه ماهیت واقعی حاکمان ایران را افشاو رسوا کرد

0

زلزله کرمانشاه ماهیت واقعی حاکمان ایران را افشاو رسوا کرد

زلزله كرمانشاه افشاگر ماهیت واقعی مسولین حکومتی در ایران شد. مسولین حکومتی بجای كمك به زلزله زدگان بدنبال مهار خشم مردم زلزله زده بودند.

ابعاد این زلزله ویرانگر در ایران بنظر می رسد كه باور نكردنی است. علیرغم گذشت زمان، ابعاد زلزله هنوز برآورد نشده است، اما در مقابل این فاجعه آنچه قابل توجه است رفتار مقامات حکومتی در رابطه با این فاجعه است. بطوریكه در میان این فاجعه مسولین حکومتی بدون توجه به مصیبت مردم داغدیده و بی‌خانمان، تمام تلاششان این است که ابعاد این فاجعه را پنهان کنند.

مقامات حکومتی از یك طرف تلاش میكنند از رسیدن کمک های مردمی به زلزله زدگان جلوگیری کنند و جاده های منتهی به این مناطق را به همین منظور ببندند تا آنچه از طرف مردم میرسد را بنام كمكهای دولتی توزیع كند و از طرف دیگر با به میدان آوردن نیروهای ضدشورش و سپاه خشم مردم را کنترل کرده تا از شکل‌گیری اعتراضات اجتماعی جلوگیری کنند. در همین رابطه سپاه پاسداران و نیروهای انتظامی از روز اول ؛ به جای ارسال کاروانهای کمک و اعزام نیروهای کمکی ؛ به منطقه اعزام شده اند.

مقامات حکومتی از ویران شدن ۶۰ تا ۱۰۰درصد بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه و تخریب ۱۰۰درصدی ۱۲هزار واحد مسکونی خبر می‌دهند ( خبرگزاری تسنیم-۲۳آبان) ؛ منابع دولتی تعداد کشته شدگان را ۵۳۰ نفر ذکر می‌کنند که هیچ تناسبی با ابعاد خرابیها ندارد. در شرایطی که کمکهای دولتی برای نجات زیر آوار ماندگان ناچیز بوده است، مسولین حکومتی در دومین روز بعد از زلزله بطور مسخره ای اعلام کردند که عملیات نجات پایان یافته است !!

این در حالی است كه احمد صفری نماینده مجلس در کرمانشاه ؛ روز ۱۵ نوامبر ۲۰۱۷ گفت: اینجا قیامت است، بیش از ۱۰۰۰نفر در جریان زمین‌لرزه غرب کشور جان باختند . فقط در یک کوچه سر پل ذهاب ؛ ۷۰ نفر کشته شده اند ؛ به برخی روستاهای زلزله‌ زده هیچ کمکی نرسیده است . شاید فقط ۱۰درصد روستاها چادر گرفته باشند، روستاهایی وجود دارد که۹۰درصدشان از میان رفته است . ( خبرگزاری ایلنا – ۲۴ آبان ۹۶ )

بنا بر گزارش رسانه‌های حکومتی٬ بیشتر روستاهای ثلاث باباجانی ۱۰۰درصد تخریب شده‌اند، در یك روستای ۳۵خانواری ۱۸نفر جان‌ باخته‌ و در روستاهای دیگر از ۵۰خانوار، ۲خانوار باقی‌ مانده‌اند.

مردم با دست خالی و بدون حتی یک بیل در تلاش برای نجات کسانی بودند که زیر آوار گرفتار شدند. همه می دانند كه وقتی اعلام می شود كه عملیات نجات پایان یافته و اوضاع به حالت عادی برگشته است معنای آن چیزی بجز ترس شدید مقامات از اعتراضات اجتماعی نیست، این در حالی است که شهردار ازگله، در مرکز زلزله، در روز ۲۳آبان گفت: کودکان یکساله و ۲ساله ازگله ۲شب است در سرما می‌خوابند. تاکنون هیچ چادری برای ما نیامده است.

 

اوج بی عملی و بی تفاوتی مقامات حکومتی نسبت به این فاجعه آن جاست که بجای كمك رسانی به زلزله زدگان، از کمک رسانی به آنان توسط مردم جلوگیری به عمل می آید .

ظریف وزیر امور خارجه در مقابل کمک هایی که جامعه بین المللی میخواهند به زلزله زدگان بکنند ؛ گفت نیازی نداریم و اعلام کرد : «ضمن تشکر از بابت پیشنهاد کمک های جامعه بین المللی؛ در حال حاضر ایران توانایی مدیریت بحران زلزله کرمانشاه را با منابع داخلی دارد».

البته بر همگان روشن است که صحبتهای ظریف برای جلوگیری از ورود کمک رسانان و امداد گران بین المللی به مناطق زلزله زده برای پوشاندن خرابی ها و ابعاد آن و اهمال کاریهای حکومت می باشد.

گفتنی است که ایران بجای حل مشكلات مردم و رسیدگی به مناطق زلزله زده تمامی اموال و سرمایه های كشور را صرف دخالتهایش در كشورهای خارجی و ارسال سلاح ومهمات برای مزدورانش در كشورهای سوریه و یمن وعراق ولبنان میكند.

زلزله کرمانشاه ماهیت واقعی حاکمان ایران را افشاو رسوا کرد

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود