رژیم قادر به پاسخگویی به هیچ مطالبه‌ای نیست و محکوم به سرنگونی است

0

وقتی به پهنه‌ی سیاسی و اجتماعی – اقتصادی نگاه می‌کنیم، به روشنی می‌بینیم که رژیم علیرغم چپاول و استثمار وحشیانه‌ای که در ۴دهه‌ی گذشته داشته و ثروتهای ملی و مردمی را به غارت برده، اما نمیتواند به کمترین خواسته‌ی برحق هیچ یک از اقشار مردم پاسخ بدهد و هر روز فقر و گرفتاری در معیشت مردم افزوده می‌شود. به این دلیل تظاهرات و قیامها تا روز سرنگونی این رژیم ادامه خواهد داشت.

زیرا:
اولا:
واقعیت این است که جامعه ما به دلیل فقر و تنگدستی روز افزون مردم در حالت انفجاری است. در یک سال گذشته، تظاهرات و قیامها، هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت، افزایش یافته‌است. آمار نشان میدهد که تعداد تظاهرات نسبت به سال قبل بیش از ۲برابر شده است.
شعارها هم در همه تظاهرات رادیکالتر شده و از شعارهای صنفی به سرعت به شعارهای سیاسی و به قول رژیمی‌ها هنجار شکنانه تبدیل می‌شود. سایت بهارستانه رژیم در شهریور ۹۷ نوشت: خصلت اغتشاشات نیز تغییر ماهیت داده است؛
به عنوان مثال، اگر در گذشته ۱ یا ۲ روز لازم بود که شعارها از صنفی و اجتماعی به شعارهای ساختار شکنانه بچرخد، اکنون هیچ زمانی لازم نیست و هر تظاهرات به‌ سرعت تبدیل به تظاهرات سیاسی و شعارها نیز رنگ و بویی ساختار شکنانه بخود می گیرد.
ذوالفقاری معاون وزیر کشور روز ۱۸ دیماه با اشاره به تظاهرات کشاورزان استان اصفهان هشدار داد که «امروز در روستاها نیز که ورود می کنیم مباحث سیاسی است و این نشان از درگیر بودن ذهن مردم دارد» این نمونه‌ها نشان میدهد که فقر و تنگدستی در همه‌ جای ایران و گسترش و توسعه یافته است.
دوما:
تغییر سیاست امریکا و کشورهای اروپایی وکنار گذاشتن سیاست مماشات ۳دهه گذشته با رژیم که به دنبال تحریمهای همه جانبه امریکا علیه ارگانها و نهادها و سرکرده‌های حکومتی، مانند سپاه پاسداران و حتی بانکهای حکومتی، آخوندها در بحران اقتصادی غیرقابل علاجی گرفتار شدند.
روز اول بهمن ۹۷خبرگزاری رویترز نوشت: «وزارت نفت به منظور دور زدن تحریمهای آمریکا شروع به فروش به مشتریان بخش خصوصی از طریق بازار بورس کرد. روز دوشنبه یک میلیون بشکه نفت به بازار با قیمت هر بشکه ۵۲دلار به بازار بورس عرضه شد، اما خریداری پیدا نکرد.»
همچنین بنا به نوشته سایت کمیسیون اروپا در اول بهمن ۹۷، وزیر خارجه آلمان، گفت: «ما پس از اقدامات (تروريستي) در فرانسه و دانمارك مطمئن شديم كه از این خط هوایی ماهان ایر برای آماده‌سازی حملات و جابه‌جایی نیرو استفاده شده است. به همین دلیل ما اجازه فرود این خط هوایی را لغو كردیم»
نتیجه:‌
در شرایطی که رژیم صدها میلیارد دلار درآمد داشت؛ مانند زمان احمدی نژاد که فقط از فروش نفت و گاز ۷۰۰میلیارد دلار درآمد داشت، نه تنها نانی به سفره مردم نیاوردند بلکه نان سفره مردم را نیز دزدیدند. الان که از آن درآمدها خبری نیست رژیم برای هزینه‌های تروریسم و اشرافیت سرکردگان خود، مردم را بیشتر از قبل چپاول می‌کند.

بنابراین تظاهرات مردم به نقطه بازگشت ناپذیر رسیده است زیرا رژیم نه تنها هیچ مشکلی نمیتواند حل کند بلکه مشکلات را هر روز افزایش میدهد.
معنی این حرف یعنی شرایط جوشان انقلابی جامعه که به چیزی جز سرنگونی رژیم رضایت نخواهدداد. رژیم از دجالگیرها و مستندسازیهای تهوع آور، فقط برای خودش نفرت بیشتری ایجاد می‌کند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود