راهپیمایی و تجمع بزرگ کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و پنجمین روز اعتراضشان

0

صبح روز پنج‌شنبه ۸ آذر ۹۷، کارگران نیشکر هفت تپه برای بیست و پنجمین روز متوالی در خیابانهای شهر شوش مقابل فرمانداری دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران پلاکاردی با تصویر اسماعیل بخشی نماینده کارگران، در دست دارند که روی آن شعار کارگر زندانی آزاد باید گردد نوشته شده است.

طبق خبرهای رسیده تاکنون، صبح امروز علی نجاتی از اعضای سندیکای کارگران نیشکر هفت ‌تپه، با هجوم مأموران امنیتی و نیروهای انتظامی به منزلش بازداشت شد.
مأموران هیچ نوع حکمی نداشته و در مقابل درخواست علی نجاتی و خانواده‌اش برای ارائه حکم، آنان را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند.

کارگران با راهپیمایی به سمت فرمانداری شوش حرکت کردند. آنها شعار می‌دادند: “نه رستمی نه بیگی شرکت بشه دولتی”و “کارگر زندانی آزاد باید گردد”.
طبق خبرهای منتشر شده در فضای مجازی، آقای اسماعيل بخشى از ناحیه سر و صورت ضربات متعددی وارد شده است، بطورى که صورتش کبود و متورم شده است. در اثر شكنجه شديد او دچار خونریزی معده شده است و به دلیل شرایط خطرناک جسمی، نیروهای امنیتی او را به یکی از بیمارستان های اهواز منتقل کرده اند. پس از این انتقال از سرنوشت او تا كنون هیچ اطلاعی در دست نیست.

حمایت کانون صنفی فرهنگیان شهرستان الیگودرز از اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه
در قسمتی از نامه حمایت کانون صنفی فرهنگیان شهرستان الیگودرز آمده است:
سلسله اعتراضات کارگران زحمتکش هفت‌تپه در پی عدم دریافت ۶ماه حقوق خود اعتراضات دامنه داری را آغاز کردند که به‌رغم زندانی شدن تعدادی از آنها، هنوز هم ادامه دارد.
کانون صنفی فرهنگیان شهرستان الیگودرز در این حرکت حق‌طلبانه در کنار تمامی کارگران زحمتکش و رنجدیده کشور عزیز مان از جمله کارگران هفت‌تپه قرار داشته و ضمن حمایت از خواسته‌های صنفی و حق‌طلبانه کارگران زحمتکش، خواهان پاسخگویی مدیران شرکت به خواسته‌های آنان می‌باشد.

دانشجویان دانشگاه زنجان با کارگران هفت‌تپه همبستگی خود را اعلام کردند.

دانشجویان دانشگاه زنجان

دانشجویان دانشگاه هنر امروز۸ آذر برای اعلام هم‌بستگی‌شان با کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه و کارخانه فولاد اهواز گرد هم آمدند .

حمایت یک هموطن شاعر از اسماعیل بخشی و تمامی کارگران به پاخاسته و کارد به استخوان رسیده علیه ظلم و استبداد

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود