راهپیمایی و تجمع بزرگ کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و یکمین روز اعتراضشان

0

روز یکشنبه ۴ آذر ۹۷، کارگران نیشکر هفت تپه ، بیست و یکمین روز اعتصاب خود را در میدان معلم شوش جنب فرمانداری با وجود بارندگی آغاز کردند.
امروز علیرغم تعطیلی رسمی، ریزش باران و سیل گرفتگی در برخی نقاط، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، متحد و یکپارچه به خیابانهای شهر سرازیر شدند

طبق گزارشات دریافتی تظاهرات و تجمع امروز کارگران نیشکر هفت تپه و مردم شوش به نسبت روز قبل خیلی شلوغ تر است. تظاهرات از میدان هفت تیر به سمت میدان بسیج شروع شده و به پشت بازار و سپس مقابل فرمانداری شهر رسیده اند.
یکی ای خانواده ها نیز به مناسبت میلاد پیامبر اقدام به توزیع شیرینی در بین تظاهرکنندگان کرده است.

کارگران در تجمع خود شعار می‌دهند:
نه رستمی. نه بیگی شرکت بشه دولتی
فولاد هفت تپه، پیوندتان مبارک
کارگر میمیرد ذلت نمی‌پذیرد
همشهری بگوش باش، ما کارگریم نه اوباش
خوزستان بیچاره مسئول خوب نداره
کارگر زندانی آراد باید گردد
مرگ بر ستمگر دورد بر کارگر

امروز در حالی که جمع قابل توجهی از خانواده های کارگران، آنان را همراهی میکردند بازاریانی هم که مغازه های خود را باز کرده بودند با بستن مغازه هایشان به کارگران پیوستند.
کارگران نیشکر هفت تپ پس از راهپیمائی در خیابان اصلی شهر، مقابل فرمانداری شوش بازگشتند و پس از تجمع دوباره در این محل با تاکید بر ادامه اعتصاب و اعتراض تا دستیابی به مطالباتشان و آزادی اسماعیل بخشی، به تجمع و راهپیمائی خود پایان دادند.

نهادهای دولتی و عوامل کارفرما شبانه روز در تلاشند تا بدون تحقق خواستهای کارگران و بی هیچ توجهی به شرایط مشقت باری که هزاران کارگر شرکت نیشکر هفت تپه و خانواده هایشان در آن قرار دارند آنان را وادار به پایان اعتصاب کنند. طوریکه امروز اسد بیگی حین تجمع کارگران در مقابل فرمانداری ، بارها تلاش کرد از طریق تماس تلفنی با عواملش در محل تجمع، کارگران را ترغیب به پایان تجمع و اعتصاب بکند اما کارگران بطور قاطعانه و متحدانه ای اعلام کردند تا دستیابی به مطالبات خود و آزادی اسماعیل بخشی دست از اعتصاب و تجمعات اعتراضی نخواهند کشید.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود