دومین روز اعتصاب کارگران احیاصنعت واگن پارس اراک

0 71

روز چهارشنبه ۱۱ مهر۹۷ کارگران احیاصنعت واگن پارس اراک برای دومین روز دست به اعتصاب زدند

کارگران احیاصنعت واگن پارس در اعتراض برای پاسخ نگرفتن به مطالبات شان، برای دومین روز اعتصاب  و مقابل استانداری رژیم درا ین شهر تجمع کردند.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گزارش داده که کارگران این شرکت به نتایج مزایده‌ای که در انتقال سهام این شرکت انجام شده معترض‌اند.

کارگران اعتقاد دارند که شرکتی که این مزایده را برده، صلاحیت اداره این واحد تولیدی و رفع مشکلات کارگران را ندارد.

محمد حامدی، عضو شورای کارگران درباره دلیل مخالفت کارگران با واگذاری شرکت واگن پارس اراک به بخش خصوصی گفته است:

«این شرکت، یک شرکت دولتی است. ۱۷ سال پیش یک سایت بلا استفاده را از راه‌آهن گرفت و به پول آن موقع ۳۵۰ میلیون تومان هزینه کرد تا راه‌اندازی شود. ما هم ۱۷ سال است که در این سوله کار می‌کنیم و سایت اول تعمیرات ریلی در سطح کشور بودیم. اما به تازگی در مزایده‌ای این سوله به شرکتی خصوصی واگذار شده و این برای ما جای تعجب دارد که چطور شرکتی دولتی که این همه سال درحال ارائه بهترین خدمات بوده و بارها مسئولان استان خواسته‌اند این تیم بماند، یکباره در مزایده به شرکتی خصوصی می‌رسد؟»

استاندار استان مرکزی پیش از این در نامه‌ای به وزیر راه نسبت به واگذاری این شرکت دولتی به بخش خصوصی هشدار داده بود. علی آقازاده به عباس آخوندی نوشته بود واگذاری شرکت واگن پارس اراک «منجر به نابسامانی در امور کارگری کارکنان، تضعیف جایگاه صنعتی استان در تعمیر، نگهداری و بازسازی ناوگان ریلی کشور و در نهایت سبب تشدید بروز تنش‌های اجتماعی در سطح استان خواهد شد.»

محمد حامدی، عضو شورای کارگران درباره پیامدهای واگذاری شرکت واگن پارس اراک  به بخش خصوصی گفته است:

«کارخانه باید ۵ میلیارد سنوات بدهد که بار مالی سنگینی روی شرکت ما می‌گذارد. احتمال تعطیل شدن بقیه مجموعه هم وجود دارد. از فردای واگذاری به شرکت جدید نیروها حق خود را می‌خواهند. ۵۰ تا نیرو با ۱۷سال سابقه داریم که دو سه سال دیگر بازنشسته می‌شوند. حالا اگر بخواهند یک‌دفعه اخراج شوند چه لطمه‌ای به آنها و خانواده‌شان می‌خورد؟»

 

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود