دومین روز اعتصاب و تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

0 73

روز یکشنبه ۲۸ مرداد ۹۷، تجمع کارگران نیشکر هفت تپه برای دومین روز متوالی در اعتراض به پرداخت نشدن بموقع حقوق‌ها و نوع قرارداد و تفکیک زمین‌ها برای دومین روز متوالی شکل گرفت.

در چند روز گذشته کارگران برای تمدید اعتباردفترچه های بیمه خود به تامین اجتماعی مراجعه کرده‌اند و این در حالیست که اسم کارفرما در دفترچه های آنان به نام پیمانکار (شرکت هور آذر خوزستان) درج شده است و همین موضوع کارگران را به شدت خشمگین کرده است.

طبق گزارش کارگران، آنها اصلا این پیمانکار را نمیشناسند و بدون اطلاع کارگران این کار صورت گرفته است و مسئله تفکیک زمینها کماکان باعث نگرانی کارگران شده است.
کارگران نیشکر هفت تپه از شروع سال جدید تا کنون که ۵ ماه از سال جاری گذشته است فقط دو ماه حقوق دریافت کرده‌اند.
کارگران بازنشسته شرکت نیشکر هفت تپه نیز در اعتراض امروز نسبت به عدم پرداخت سنواتشان در مقابل درب اصلی شرکت تجمع اعتراضی برپا کردند.
لازم به ذکرست با اینکه همه پرسنل مقابل درب مدیریت تجمع کرده‌اند اما تا کنون هیچ مسئولی پاسخ اعتراض کارگران را نداده است.

به گفته کارگران هم اکنون همه قسمتهای شرکت در اعتصاب سراسری بسر می‌برند. کارگران نیشکر هفت تپه اعلام کرده‌اند که این اعتصاب با اعتصابات گذشته تفاوت دارد و خطاب به مسئولین شرکت اعلام کرده اند که باید آنجا را ترک کنند و شرکت به حالت قبل خود بازگردد و تحت نظر دولت به کار خود ادامه دهد و رئیس امداد که به عنوان رئیس جدید حراست گماشته شده است نیز نمی‌تواند جلوی این اعتصاب را بگیرد.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود