یورش و دستگیری کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

0

یورش و دستگیری کارگران معترض گروه ملی صنعتی فولاد اهواز
بدنبال دستگیریهای گسترده کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی که دیشب در فلکه کیانپارس و حوالی آن رخ داد و طی آن تا کنون حدود ۵۰ نفر از کارگران دستگیر شده اند، صبح امروز، سه شنبه ۲۲ خرداد ۹۷، کارگران خشمگین و به جان آمده گروه ملی صنعتی فولاد اهواز دسته دسته و در صفی متحد و به هم فشرده عازم محل استانداری خوزستان شدند و علیرغم حضور بسیار سنگین نیروهای سرکوب، موفق به تجمع در مقابل این استانداری شده و با سر دادن شعارهایی خواهان آزادی فوری همکاران بازداشتی خود شدند.

بنا بر این گزارش در پی این ایستادگی از سوی کارگران، نیروهای سرکوب با تمام قوا به کارگران یورش برده و ده نفر از آنان را بازداشت کردند اما علیرغم این یورش و بازداشتها، کارگران در صفی متحد به تجمع و اعتراض خود ادامه دادند و نهایتا نیروی سرکوب حکومت بناچار دست از تعرض به کارگران برداشته و آنان را در حلقه محاصره خود گرفتند و با هدایت کارگران به سمت فلکه استانداری اعلام کردند فرماندار اهواز میخواهد در جمع کارگران حاضر شود.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز علیرغم بازداشتهای گسترده دیشب و بازداشتهایی که صبح امروز در مقابل استانداری صورت گرفت در صفی متحد و یکپارچه در حال ادامه اعتراضات خیابانی خود هستند و بطور مرتب با سر دادن شعارهایی در حمایت از حدود شصت همکار بازداشتی خود می باشند.

در جریان تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد اهواز مقابل استانداری این شهر ۳تن از کارگران در باره بحران اقتصادی در این کارخانه و عدم پرداخت حقوق کارگران که منجر به اعتراض کارگران در خیابان‌ها و عدم حل این مشکل از سوی مسئولین، سخنرانی کردند.

کارگران گروه ملی فولاد اهواز پس از راهپیمایی در خیابان کیانپارس به تجمع خود در مقابل استانداری ادامه دادند و همزمان شعار میدادند:
کارگر زندانی آزاد باید گردد
به گفته یکی از کارگران، اگر این کار(آزادی کارگران زندانی) را نکنند میرویم خط آهن روبروی شرکت را می‌بندیم.

اسامی ۲۹تن از ۵۰تن کارگرانی که ساعت ۲۲۳۰ دقیقه دوشنبه شب۲۱خرداد دستگیر شده‌اند از این قرار است:

١.حسن جاوید حمودی
٢.بیمان شجراتی
٣.محمد نقی زاده
٤.علی جماعتی
٥.رحمان سمعك
٦.كریم صیاحی
٧.علی عقبه
٨.علی طاهری
٩.مصطفی زرگانی
١٠.بهزاد علیخانی
١١.سید محمد موسوی
١٢.امیر شعبانی
١٣.سیدرزاق موسوی
١٤.هادی وائلی
١٥.فرزاد قراجی
١٦.یونس امیری
١٧.سید علی مرادی
١٨.نورعلی خان محمد
١٩.امیر حریزاوی
٢٠.احمد عفراوی
٢١.حسین عفری
٢٢.ابراهیم فارسی
٢٣.محمد علاوی
٢٤.سید جواد موسوی
٢٥.علیرضا محرب
٢٦.جواد اسكندری
۲۷.علی دقاقله
۲۸.ابراهیم برومند نیا
۲۹.علی حزبئی پور

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود