درگیری و شلیک مستقیم به مردم معترض و بی دفاع توسط ماموران دولتی در محمودآباد

0

روز شنبه ۱۹ مرداد ۹۸، بین صاحبان اراضی پادگان نجات خدمه نیروی هوایی ارتش ، در محدوده قصر دریاسر منطقه محمودآباد استان مازنداران و ماموران حفاظت فیزیکی این پادگان درگیری شدیدی رخ داد.

این حمله در زمانی صورت گرفته که سربازان این پادگان قصد داشتند اراضی مردم را تحت عنوان محدوده باند فرودگاهی، فنس کشی کنند، که با مخالفت و مقاومت صاحبان اراضی مواجه شدند که به درگیری بین آنها منجر شد.
در این درگیری ماموران اقدام به شلیک مستقیم به مردم معترض و بی‌دفاع که فقط با چوب و سنگ در مقابل شلیک گلوله ها از خودشان دفاع می کردند، کرده و دو نفر از آنها را کشته و تعدادی را مجروح کردند. تعدادی از معترضین نیز توسط ماموران انتظامی بازداشت شده و به نقطه نامعلومی منتقل شدند.

این درگیری در حالی است که مالکان مدعی‌اند از سوی دستگاه قضایی حکم داشتند اما نیروی هوایی ارتش اجازه ورود مالکان به زمین را نداده است.
زمانی که مالکان به همراه تیم اجرای احکام دادگاه، خواستند وارد زمین‌ شوند ابتدا تیر هوایی شلیک شد و پس از وارد شدن به منطقه نظامی نیروهای ارتشی به سوی آنها شلیک مستقیم کردند که ۲ نفر در دم جان باخته‌اند و ۴ نفر مجروح شدند.

طی این تهاجم به مردم، خبرگزاری سپاه پاسداران موسوم به فارس به درگیری اعتراف کرد و نوشت:
این حمله زمانی صورت گرفته که سربازان قصد داشتند محدوده باند فرودگاهی را فنس‌کشی کنند، اما معارضان سنگ، چوب و زنجیر به سمت آنها پرتاب کردند. سربازان اقدام به تیراندازی کردند و بر اثر آن دو نفر از مهاجمان کشته و تعداد دیگری هم زخمی و عده‌یی از آنها دستگیر شدند
خبرگزاری سپاه پاسداران مردم معترض و خشمگین را اجیرشده و اراذل و اوباش نامید.
حکومت برای مقابله با خشم مردم، جلسه شورای تامین شهرستان و جلسه تامین استان را برگزار کرد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود