خيزش تشنه لبان خرمشهری

0 195

خيزش تشنه لبان خرمشهری
مردم خرمشهر در اعتراض به بحران بي آب در این منطقه به خیابانها آمدند. تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی برای متفرق کردن معترضان که به شیوه ای مسالمت آمیز اعتراض میکردند به خشونت کشیده شد. گزارشات پرشماری از تیراندازی، تخریب اموال، آتش سوزی و زخمی شدن معترضان توسط نيروهاي حكومتي منتشر شده است.

لازم به ذکرست که خرمشهر طی روزهای اخیر، شاهد برگزاری تجمعات اعتراضی زیادی به علت نبودن آب شرب بوده است. تجمع‌کنندگان، به کمبود آب و کیفیت بد آب لوله‌کشی در این شهر اعتراض دارند.

روز جمعه ۸ تیر ۹۷، جمعی از شهروندان خرمشهری در اعتراض به قحطی و شوری آب مقابل مسجد جامع این شهر حاضر شده و خواستار شیرین شدن وبهبود کیفیت آب آشامیدنی این شهر شدند.

به گفته معترضین: “کیفیت آب شرب شهرستان بسیار شورتر شده و در بسیاری از مناطق بوی بسیار بدی می دهد”.
معترضان تاکید کردند : “افزایش شوری و افت کیفی شاخصهای آب آشامیدنی مردم را به شدت دچار مشکل کرده و مسولان امور باید به دور از شعار و وعده برای رفع این معضل اقدامی عاجل انجام دهند”.

شهروندان خرمشهر روز شنبه ۹ تیر ۹۷ نیز برای دومین روز متوالی در اعتراض به وضعیت آب به خیابانها آمدند.
تلاش نیروهای انتظامی و امنیتی برای متفرق کردن معترضان که به روشهای مسالمت آمیز اعتراض می کردند نهایتا باعث به خشونت کشیده شدن اعتراضات شد.

نیروهای انتظامی ضمن تیراندازی به معترضین، از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان استفاده کردند در نتیجه تعداد زیادی مجروح و طبق گفته های شاهدان یک نفر نیز به شهادت رسیده است. تعداد زیادی نیز در این تجمع به دست نیروهای امنیتی بازداشت شدند و از موقعیت و وضعیت آنها اطلاعی در دسترس نیست.

لازم به توضیح است که میزان ec (سختی آب) شبکه خرمشهر و آبادان طی سه روز گذشته به ۱۲ هزار میکروموس بر متر مکعب یعنی ۶ برابر حد مجاز رسیده که عملا آب شرب در این شهرستانها غیر قابل استفاده بوده است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود