سرقت کمکهای مردمی به زلزله زدگان توسط حکومت فاسد آخوندی

سرقت کمکهای مردمی به زلزله زدگان توسط حکومت فاسد آخوندی رژیم ایران نه تنها به زلزله زدگان کمک نکرد بلکه اموال کمک شده را دزدید 

0

سرقت کمکهای مردمی به زلزله زدگان توسط حکومت فاسد آخوندی
رژیم ایران نه تنها به زلزله زدگان کمک نکرد بلکه اموال کمک شده را دزدید 

مطابق گزارشات مردمی و حتی رسانه ها ،این سرقت توسط سپاه پاسداران یا ارگان موسوم به جهاد  صورت میگیرد

 مطابق گزارشات مردمی و حتی رسانه ها ،کمکهای مردمی که مورد نیاز شدید مردم زلزله‌زده است، از جمله چادر و کاپشن توسط مزدوران سپاه انبار شده و در اختیار مردم زلزله‌زده قرار داده نمی‌شود. روستاهای دورافتاده و مناطق مرزی هنوز آواربرداری نشده است. در اسلام‌آباد غرب و کرند هیچ چادری بین مردم توزیع نشده و مردم در ماشینهای کمباین و تراکتور و تریلی می‌خوابند.

از سوی دیگر، ایادی غارتگر رژیم در چهار محال و بختیاری به بهانه کمک به زلزله‌زدگان به چپاول کارمندان پرداخته‌اند. اداره موسوم به جهاد چهارمحال و بختیاری رژیم با ارسال پیامک به کارمندان این اداره اعلام کرده: همکار محترم، به‌منظور کمک رسانی به مردم مصیبت‌زده در زلزله استان کرمانشاه، سازمان جهاد کشاورزی استان در نظر دارد یک روز از حقوق کارمندان را کسر کند.

این در حالیست که برای نفراتی که به کمک زلزله زدگان می شتابند مشکل ایجاد کرده و به بهانه های مختلف آنان را دستگیر و یا جریمه میکنند. نمونه های آن نصب بنرهای حمایت از زلزله زدگان از طرف پلیس راهور بود که راننده را به مبالغی پول جریمه کرده بود در حالیکه خودروهایی که برای اربعین میرفتند با بنرهای فراوان شامل هیچ جریمه ای نشده بودند.

از طرف دیگر برخی از مردم این نواحی خبر از سرقت اموالشان در خانه های تخریب شده داده اند و گفته اند حتی زینت آلات بر گردن و دستهای کشته شدگان هم ربوده میشود

اظهارات مردم مصیبت دیده که بر روی اینترنت گذاشته شده نشان‌دهنده مشکلات مردم پس از گذشت 9روز از زلزله است.

این در شرایطی است که زلزله زده ها واقعا نیازمند اولیه ترین نیازهای ضروری برای زنده ماندن هستند . آب مناسب بهداشتی ندارند بهداشت آنها وضعیت فاجعه بار دارد

انباشت نامناسب زباله‌ها و هم‌چنین دفع غیربهداشتی فاضلاب از مشکلات زلزله‌زدگان اخیر در غرب کشور است. با آغاز بارش باران مشکل تازه آبگرفتگی نیز به مشکلات قبلی مردم محروم زلزله‌زده اضافه شده است.

خبرگزاری حکومتی مهر روز چهارشنبه در گزارشی به بی‌کفایتی کارگزاران رژیم اعتراف کرد و با عنوان ‘دردسرهای باران در مناطق زلزله‌زده’ نوشت، هشدارها درباره آغاز بارندگی و آبگرفتگی معابر مناطق زلزله‌زده به جایی نرسید و حالا زلزله‌زدگان در گل‌ولای دست‌وپا می‌زنند.  به گفته ‘رئیس مرکز بهداشت رژیم در استان کرمانشاه’ در مناطق زلزله‌زده سرویس‌های بهداشتی به تعداد کافی وجود ندارد و دفع فاضلاب نیز به شیوه بهداشتی انجام نمی‌شود و این امر می‌تواند اپیدمی وبا را به‌دنبال داشته باشد.

بنابراین گزارش در برخی نقاط زلزله‌زده زباله‌ها راه آب‌ها را گرفته و در اطراف برخی چادرها زباله‌ها به‌صورت پراکنده وجود دارند و بر اثر آلودگی امکان بروز بیماریهای واگیر وجود دارد.

در چنین شرایطی . از مردم بی پناه زلزله زده سرقت میشود که همین اقدام بیانگر میزان ضد مردمی بودن یک نظام سراپا فاسد و تبهکار را نشان میدهد حکومت ایران نه تنها به زلزله زدگان کمک نکرد بله کمکهای مردمی را سرقت کرد

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود