حمایت های تشکل ها و اقشار مختلف مردم ایران از قیام و تظاهرات سراسری

0 171

حمایت های تشکل ها و اقشار مختلف مردم ایران از قیام و تظاهرات سراسری

در ادامه حمایت های تشکل ها و اقشار مختلف مردم ایران از قیام و تظاهرات سراسری، بیانیه هایی از اقشار مختلف همچنان به دست ما می‌رسد. در زیر توجه شما را به مجموعه‌ای از این بیانه ها جلب می کنیم:

جمعی از کشاورزان استان فارس حمایت خود را از قیام سراسری مردم ایران اعلام کردند و با قدردانی از حمایت جامعه جهانی خواستار محکوم کردن رژیم ایران و ضرب و شتم و شکنجه و کشتن جوانان بپا خاسته خواستار حمایت هرچه بیشتر از این قیام شدند.

جمعی از درودگران تهران در بیانیه خود ضمن حمایت از قیام، اعتراض و تظاهرات سراسری مردم ایران، به آزادی بازداشت شدگان و تشکیل کمیته حقیت یاب فراخوان دادند.

معلمان شهر کرد با انتشار بیانیه ای ضمن حمایت از تظاهرات سراسری مردم ایران و اعتراض اقشار مختلف، دستگیری جوانان، دانشجویان و سایر اقشار در شهرهای مختلف ایران را محکوم کردند.

جمعی از اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان زبان و ادبیات انگلیسی و فرانسه در تهران با صدور بیانیه ای به نیابت از تمامی مردم آزادی خواه ایران، سرکوب و کشتار جمهوری اسلامی و سپاه پاسدارن را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط معترضین بازداشت شده و زندانیان سیاسی شدند.

جمعی از کسبه و بازاریان تهران با حمایت از قیام سراسری مردم ایران، با درود بر شهدای قیام، همدردی خود را با خانواده شهدا ابراز کرده و اعلام کردند: همچنان که آقای مسعود رجوی در پیام خود به ولایت فقه و کارگزاران و مأمورین و مزدوران آدم کش، به آن تأکید کردند «آتش جواب آتش» ما نیز به آن معتقد و همراهیم و پاسخ ما به رژیم سرکوبگر این خواهد بود: «ما زن و مرد جنگیم، بجنگ تا بجنگیم»

جمعی از پزشکان جامعه پزشکی استان گلستان با صدور بیانیه ای ضمن حمایت از قیام و اعتراض و تظاهرات مردم ایران، از کلیه جوامع و نهادهای بشر دوستانه شامل عفو بین الملل و کمیساریای عالی حقوق بشر خواستار اقدام عاجل نسبت برای آزادی جوانان دستگیر شده شدند.

جمعی از جامعه مهندسین ملایر در بیانیه خود از تظاهرات و قیام مردم ایران حمایت کرده و خواهان آزادی بدون قید و شرط تمامی بازداشت شدگان شدند.

جوانان و دانشجویان شهر تبریز در بیانیه خود با تأکید بر حمایت خود از قیام سراسری میهن اشغال شده، آمادگی خود را برای سرنگونی حکومت ننگین آخوندی اعلام کرده و سوگند یاد کردند تا روز براندازی رژیم ضد بشری و گرفتن انتقام خون خواهران و برادران شهیدشان از پای نخواهند نشست.

کانون وکلای دادگستری اراک، خواهان آزادی تمامی جوانان بازداشت شده در جریان قیام شده و اعلام کردند؛ ما به یاری رسانیدن آنها فریاد آزادی و حقیقت خواهی س می‌دهیم و تسلیم ظلم و ستم نمی‌شویم و ایرانی سربلند عاری از تبعیض، اختلاس و ارتشا و نا عدالتی می‌سازیم.

جمعی از خانواده های قربانیان و بازداشتی های استان خوزستان اعلام کردند از خیزش انقلابی جوانان علیه رژیم ارتجاعی حاکم و از تمامی مباززات آزادی‌خواهانه قویا حمایت می‌کنیم و از عموم کارگران، معلمان و اقشار زحمتکش دعوت به اعتراض و اعتصاب و تقویت جبهه اعتراض علیه نظامی موجود می‌کنیم. آنها همچنین خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط بازداشت شدگان و تمامی زندانیان شدند.

جمعی از فارغ التحصیلان مقطع کارشنانسی ارشد دانشگاه پیام نور در بیانیه خود با برشمردن بی‌عدالتی ها و ظلم نظام حاکم حمایت خود را از اعتراضات و تظاهرات مردم ایران ابزار نمودند.

همچنین جمعی از فرهنگیان استان مرکزی، جمعی از کارگران صنف طلا و جواهر، جمعی از مهندسان نظام ساختمانی اصفهان، جمعی از وابستگان ایل قشقایی در استان فارس، جوانان سنندج، دانشجویان یزد، فعالان و کسبه رشت، فارغ التحصیلان دانشگاه شیراز، کامیونداران استان فارس و یکان شهید حجت زمانی با اعلام حمایت از قیام و تظاهرات سراسری مردم ایران خواستار آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی و بازداشت شده‌های قیام و سلسله تظاهرات در ایران، شدند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود