حمایت اتحادیه ساختمانی استرالیا از کارگران ایران و برای آزادی اسماعیل بخشی و …

0

نامه اعتراضی اتحادیه ساختمانی استرالیا در همبستگی با کارگران ایران، نامه اعتراضی به مسئولان حکومتی در ایران نوشته است و طی آن مراتب اعتراض و انزجار خود را از اقدامات ضدمردمی جمهوری اسلامی عنوان کرده است.

اتحادیه ساختمان ، جنگل، معدن و انرژی این نامه را در اعتراض به اعمال شما در قبال کارگران و فعالین کارگری در ایران می نویسد.
ما بویزه مطلع شدیم که ١٥ تن از کارگران کارخانه هپکو اراک بوسیله شعبه ١٠٦ دادگاه کیفری به ریاست قاضی جنایتکار اکبر رضوانی به ٧٥ ضربه شلاق و بین ٦ ماه تا ١ سال حبس محکوم شده‌اند.
اسامی کارگرانی که محکوم شده اند عبارتست از: “مجید لطیفی”، “بهروز حسنوند”، “حمیدرضا احمدی”، “امیر هوشنگ پور فرزانگان”، “مرتضی عزیزی”، “هادی فاضلی”، “ابولفضل کریمی”، “فرید کودانی”، “مجید یحیایی”، “امیر فتاح‌پور”، “یاسر قلی”، “امیر فرید افشار”، “مهدی عابدی”، “علی ملکی” و “بهروز ولاشجردی”. بر اساس این “دادنامه” کذایی اجرای این احکام به مدت ٥ سال تعلیق میشود.
این کارگران به دلیل شرکت در اعتراضات خرداد ماه بخاطر تعویق پرداخت دستمزدها و وضعیت نامشخص شرکت و اعتراض به نا امنی شغلی به دلیل خطر بیکارشدن از کار محاکمه شده اند. جالبتر از همه لیست اتهامات این کارگران است که همه با عبارت “علیه نظام” مزین شده است. این کارگران فقط حق خود و حق همکارانشان را مطالبه کردند.
علاوه بر این, ما به دستگیری اسماعیل بخشی و دیگر نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه شوش اعتراض داریم و خواهان ازادی فوری آنان هستیم. حقوق پایه ای و انسانی تشکل و اتحاد این کارگران سلب و زیر پا گذاشته شده است. به مخاطره انداختن زندگی این کارگران وحشتناک و درداور اشت. از شما درخواست می کنیم تا از این اعمال عقب بنشینید.
ریتا ملیا
رئیس واحد استان
٢٦ نوامبر ٢٠١٨

قطعنامه جلسه نمایندگان محلات اتحادیه ساختمان ، جنگل و انرژی واحد استان نیوسات ولس استرالیا در همبستگی با کارگران در ایران
ما از مبارزات طبقاتی کارگران در ایران علیه فقر، بیکاری، فساد، تعویق پرداخت دستمزدها، گرانی و حقوقهای ناچیز، نابرابری و بیعدالی، حمایت می نماییم. ما از حق تشکل و اتحاد طبقه کارگر در ایران دفاع می کنیم. ما از حق کارگران برای اعتراض و اعتصاب دفاع می کنیم
ما از رزیم ایران میخواهیم که کارگران، معلمان، نویسندگان، روشنفکران، وکلا و تمامی زندانیان سیاسی را از زندان ها فورا آزاد کند.
در این نشست ما مشخصا از کارگران هفت تپه و فولاد اهواز حمایت می کنیم و آزادی فوری نمایندگان دستگیر شده هفت را مطالبه می نماییم.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود