حضور اساتید دانشگاه در تجمع اعتراضی دانشجویان

0

حضور اساتید دانشگاه در تجمع اعتراضی دانشجویان برعلیه محکومیت دانشجویان
در چند ماه گذشته ۱۱ نفر از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران دستگیر شدند که پس از برگزاری دادگاه بدوی آنها طی ماه‌های گذشته، سه نفر از دانشجویان مجموعا به ۱۵ سال حبس محکوم شده‌اند و همچنین حکم ممنوعیت خروج از کشور و ممنوعیت فعالیت مجازی برای آنها صادر شده است.
این در حالی است که شمار دیگری از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی نیز منتظر حکم خود می باشند.

روز سه شنبه (۲۹ خرداد ۹۷) نیز، دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در اعتراض به احکام سنگین صادر شده از سوی قضاییه علیه دانشجویان به اعتراض و تجمع خودشان ادامه دادند.
دانشجویان خواستار تبرئه‌ همه همکلاسان خود هستند. دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی برخوردهای امنیتی با دانشگاه و دانشجو را محکوم کردند.
روی یک پلاکارد نوشته بودند: «دانشگاه تهران=شعبه ۲اوین»
دانشجویان معترض خواستار شروع کلاس‌های درس در سال جدید تحصیلی با حضور همه هم درسی‌های خود هستند.

روز گذشته (دوشنبه ۲۸ خرداد ۹۷) جمعی از دانشجویان در حاشیه مراسم تشییع محمدامین قانعی‌راد در صحن دانشکده علوم اجتماعی تجمع کردند و به نشانه اعتراض به احکام سنگین برای دانشجویان، از شرکت در جلسه امتحان خودداری کردند.

سن دانشجویانی که برایشان حکم صادر شده است، بین ۱۸ تا ۲۲ سال است که به اتهام‌های سنگینی متهم شده‌اند و یکی از این دانشجویان متولد سال ۷۵ است که به هشت سال حبس محکوم شده است.

در ادامه اعتراضات روزهای گذشته و با اعلام آمادگی جمع کثیری از دانشجویان برای تحریم امتحانات در روز دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی در لابی دانشکده جمع شده بودند تا اعتراض خود را نسبت به احکام قضایی برای همکلاسی‌هایشان نشان دهند.

جمعیتی بالغ بر ۲۰ نفر از استادان دانشکده علوم اجتماعی از جمله مهدی اعتمادی (سرپرست ریاست دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران)، یوسف اباذری، محمدرضا جوادی یگانه (رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر ، محمد توکل، مهدی منتظرقائم، موسی عنبری، روح‌الله نصرتی، هوشنگ نایبی، محسنی تبریزی، عبدالله بیچرانلو، تقی آزاد ارمکی، علیرضا دهقان، مریم رفعت‌جاه، زهره انواری، زهرا فرضی‌زاده، احمد فیروزآبادی، عبدحسین کلانتری، زهره انواری، سید ضیا هاشمی (ریاست ایرنا و سرپرست سابق وزارت علوم) در این تجمع حضور داشتند.

در این تجمع، استادان با دانشجویان در لابی دانشکده همراه شدند و دانشجویان نیز تاکید کردن که این یک حرکت خودجوش دانشجویی می باشد.

همه تشکل‌های دانشجویی از جناح‌های مختلف در این تجمع ادامه‌دار حضور پیدا کرده بودند و مخالفت خود را با احکام سنگین برای دانشجویان اعلام کردند.

لازم به ذکر است که شوراهای صنفی دانشگاه علامه طباطبایی از اعتراضات دانشجویان دانشگاه تهران حمایت کردند. این شوراها اعلام کردند چنانچه فرایند سرکوب دانشجویان و احکام سنگین صادره برای آنان متوقف نشود، اقدام به تکمیل صفوف و اقدامات خود خواهند نمود.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود