اعتراض خانواده‌های جانباختگان فاجعه ترمینال در سنندج

0 173

اعتراض خانواده‌های جانباختگان فاجعه ترمینال در سنندج
از صبح روز چهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷، خانواده های قربانیان تصادف فاجعه بار تانکر سوخت و اتوبوس که شب گذشته در سنندج اتفاق افتاد، در مقابل درب پزشکی قانونی این شهر برای تحویل گیری اجساد عزیزان خود تجمع کردند.
مردم معترض بودند که شب گذشته، حکومت به جای اعزام امکانات و گروههای نجات به صحنه حادثه، ابتدا نیروهای انتظامی خود را وارد عمل کرد و همین امر موجب خشم آنها شده است.

مردم و فعالان مدنی کردستان طی اطلاعیه ای اعلام کردند که امروز چهارشنبه ۲۰ تیر ۹۷، اهالی سنندج در مراسم خاکسپاری جانباختگان فاجعه ترمینال که پیامد قاچاق نفت سیاە توسط سپاە پاسداران است، حضور هزاران نفری خواهند داشت.
در جریان فاجعه حتی یک مسئول از شهرستان سنندج و استان در محل حضور نیافت و تنها تعدادی نیروی انتظامی و مامور اطلاعاتی را برای کنترل اوضاع به محل حادثه فرستادند.
شبکه استانی صدا و سیمای حکومتی هیچ برنامه و خبری در مورد فاجعه قربانیان ترمینال پخش نکرد.
جانباختگان جزو فرزندان بی بضاعت سنندج بودند و در میان آنها سه برادر وجود داشت کە برای کار راهی تهران بودند. از همین رو مردم سنندج در آخرین وداع قربانیان قاچاق نفت سیاە توسط سپاە شرکت خواهند کرد.

تا کنون اسامی ۱۱ نفر از جانباختگان حادثه بامداد روز چهارشنبه برخورد تانکر حامل سوخت و اتوبوس مسافربری در سنندج اعلام شد.
از مجموع ۱۱ جانباخته‌ای که اسامی آنها داده شده است، ۲ نفر خانم و ۹ نفر دیگر مرد هستند.
اسامی جانباختگان بدین شرح است:
۱- پارسا اصلانی
۲- پرویز زمانی
۳- پیمان زمانی
۴- مسعود نصیری
۵- مینا صداقت
۶- سارا آئینه
۷- پارسا آئینه
۸- فواد سیفی
۹- کامران مقبل
۱۰- فرشاد مرادی
۱۱- عبدالحسین طاهرویسی(راننده نفت کش)

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود