تظاهرات بازاریان و مردم تهران در اعتراض به گرانی

0

تظاهرات بازاریان و مردم تهران در اعتراض به گرانی
بدنبال گرانی سرسام‌آور قیمت دلار و رکود اقتصادی و مشکلات مالی شدید، از روز یکشنبه ۳ تیر ۹۷، بازاریان در تهران دست به اعتصاب و اعتراض زده و اقدام به شعاردادن و بستن مغازه‌های خود کردند. در پی اعتصاب بازاریان تهران، فراخوان‌هایی برای تظاهرات و اعتصاب سراسری منتشر شد و از صبح دوشنبه بازاریان اعتصاب و اعتراض خود را از بازار به خیابان‌های تهران کشاندند.

بازار لوازم یدکی خودرو اعتصاب و تظاهرات خود را شروع کردند. تجمع بزرگی در خیابان ناصرخسرو شکل گرفته است و مردم شعار نترسید نترسید ما همه با هم هستیم سر دادند. در خیابان‌های اطراف بازار شعار مرگ بر دیکتاتور به گوش می رسد. خیابان لاله‌زار کاملا بسته شده است. تجمع بزرگی در باغ سپهسالار گزارش شده است.

تظاهرکنندگان شعار می‌دهند:
دشمن ما همینجاست دروغ می‌گن آمریکاست
می‌میریم می‌میریم ظلت نمی‌پذیریم

در وحشت از اعتراضات مردم نیروهای یگان ویژه به صحنه آمده‌اند. در چهارراه استانبول نیروهای موتورسوار یکان ویژه به سمت مردم معترض در حرکت هستند. چهارراه ولیعصر مملو از لباس شخصی‌های حکومتی و یکان ویژه است. مأموران یکان ویژه به بازاریان و مردم معترض که در خیابان ۱۵ خرداد دست به تظاهرات زده بودند وحشیانه یورش بردند.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به خیزش بازاریان غیرتمند در اعتراض به گرانی و فساد و چپاول سرمایه‌های ملت ایران توسط رژیم آخوندی، عموم اصناف، کسبه و بازاریان در سراسر کشور را به حمایت و پیوستن به بازاریان معترض فراخواند. وی گفت: بحران ارزی و گرانی بی‌سابقه که اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران را کمرشکن کرده حاصل سیاستهای فاشیسم دینی حاکم از ابتدا تا کنون است که سرمایه‌های مردم ایران را در سرکوب داخلی و پروژه‌های ضد ملی اتمی و صدور تروریسم و ارتجاع و جنگ‌افروزی در سوریه، عراق، یمن و لبنان و دیگر کشورهای منطقه به هدر داده و یا توسط سرمداران فاسد و تبهکارش چپاول شده است. سیاستهایی که موجودیت و منافع همه باندهای این رژیم به آن گره خورده است.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود