ترس از اعتراضات و سرنگونی در میان سخنان سران نظام

ترس از اعتراضات و سرنگونی در میان سخنان سران نظام

0
ترس از اعتراضات و سرنگونی درتمامی حرفها و عملکردهای کارگزاران نظام حاکم پیداست؛ آنها تلاش مکنند با حرفهایی که می زنند بقول آخوند روحانی جامعه را «امید درمانی» کنند!!
اما حرف آخر را دانشجویان در کف خیابان زدند آنجا که در قیام دیماه گفتند:
« اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا» ! ؛

در اینجا به برخی سخنان سران نظام که در راستای بیان ترس و وحشت از سرنگونی و برای حفظ نظام بیان کرده اند اشاره میکنیم:

  • هفته گذشته نامه ای از دفتر خامنه ای خطاب به رئیس مجلس نوشته شده مبنی بر اینکه با توجه به شرایط پیچیده کشور، استیضاح وزرا به صلاح نمیباشد!! لذا استیضاح حجتی وزیر جهاد از دستور مجلس خارج شد!
  • خامنه ای با اشاره به سخنان سال گذشته یک دولتمرد آمریکایی در جمع مجاهدین و وعده او به آنها که جشن سال ۲۰۱۹ میلادی را در تهران خواهیم گرفت گفت: توانایی محاسباتی دشمنان ایران در همین حداست. همانطور که آن زمان صدام امیدوار بود یک هفته ای به تهران برسد و مجاهدین نیز خیال میکردند در حمله مرصاد سه روزه از کرمانشاه به تهران خواهند رسید!
  • رحیمی جهان آبادی نماینده مجلس: هرچند نفوذ ما در منطقه مهم است، اما فراموش نکنیم بعضی وقتها هزینه ای زائد ممکن است ما را در خیابانهای تهران زمین‌گیر کند. اتحاد جماهیر شوروی در زمان سرنگونی ۱۳۰۰۰ کلاهک اتمی و در بیش از بیست کشور نفوذ و حضور خارجی داشت اما در خیابانهای مسکو تکه پاره شد! مردم برای تامین معیشت خود مشکل دارند: اگر نتوانیم هزینه های زائد سیاست خارجی و داخلی را درمان کنیم آسیب امنیت ملی ما نه توسط دشمنان ما که در خیابانهای شهرهای ما رخ خواهد داد.
  • آخوند منتظری دادستان کل کشور: باید شبکه های اجتماعی مدیریت شوند، اگر از لحاظ فنی میشود کاری کرد که شبکه های اجتماعی خارجی به مردم آسیب نزند اینکار را انجام دهند، نباید به جامعه آدرس غلط داد. دستگاه قضایی به دنبال محروم کردن مردم نیست و باید سالم سازی شود و دولت امکانات را در اختیار قرار دهد تا فضای مجازی سالم مورد توجه قرارگیرد. منتظری ادامه داد: وقتی میبینیم در کشور ما جوانان آنقدر توانمند هستند که در عرصه های مختلف دنیا را شگفت زده میکنند، آیا این جوانان نمی توانند در ارتباط با ایجاد یک فضای مجازی سالم، فعالیت کنند؟ در حالیکه اعتقاد داریم قطعا میتوانند.
  • عبدالرضاهاشمزایی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی با اشاره به طرح مباحثی در زمینه فتنه ۹۸ گفت: یک عده نان این حرفها را میخورند. من اصلا این را قبول ندارم، فتنه ۹۸ یعنی چه؟ ریشه اش چیست؟ ما در اداره کشور مشکلاتی داریم و نمیتوانیم یا نمیگذارند مشکلات را حل کنیم، آن وقت چیزی با عنوان فتنه یا شبیه آن را مطرح میکنیم. امیدوارم کسانی که این موارد را مطرح می کنند از روی تشخیص خودشان برای حفظ منافع ملی این کار را انجام دهند، گرچه فکر میکنم اینطور نیست. اگر در اینباره نگرانی وجود داشته باشد، این نهادهای امنیتی هستند که باید در مورد آن هشدار دهند. من معتقدم نیروهای امنیتی باید در این زمینه فعال شوند و ببینند چه کسانی این موارد را مطرح میکنند، از کجا دستور میگیرند و میخواهند به چه نتیجه ای برسند.
  • آخوند سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی: تلاش کنید همه تان امید را در بین مردم ایجاد کنید. شما باید کاری کنید مردم برای آینده خود و کشور امیدوار باشند. رسانه ها نقش بسیار ارزشمندی در ایجاد نشاط در جامعه دارند. یکی از این رسانه ها، فضای مجازی است. بنابراین باید در مقابل دشمنان، فضای مجازی نقش بسیار مهمی ایفا کند. خارج شدن از تلگرام زمینه را برای ورود دشمن باز کرد. ما از این فضا خارج شدیم، اما دشمن ورودش بیشترشد. ما به جای تخریب باید با احترام، مطالبه گری و امیدواری را در جامعه ایجاد کنیم.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود