تداوم اعتراض دست فروشان در اعتراض به عملکرد شهرداری تبریز

0
روز دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸، ماموران وحشی سد معبر شهرداری در تبریز به دست فروشان اول بازار گرجیلر حمله کردند. در جریان این حمله وحشیانه یک پیرمرد دست فروش نابینا دچار تشنج شد و روانه بیمارستان گردید.
همچنین در روز یکشنبه ۱۶ تیر نیز، بار دیگر جمعی از دستفروشان تبریز در اعتراض به برخوردهای نامناسب ماموران شهرداری دست به تجمع زده بودند.
پیشتر نیز در روز یکشنبه ۹تیر ۹۸ دست فروشان محروم تبریزی در اعتراض به ممنوعیت دستفروشی در محوطه بازار تاریخی تبریز، در مقابل درب فرمانداری رژیم در این شهر تجمع کرده بودند.
دستفروشان با برپایی تجمع اعتراضی نسبت به جمع آوری بساطشان توسط ماموران شهرداری و همچنین ایجاد بازار شب در میدان “نماز” تبریز اعتراض کرده بودند. دستفروشان میگویند شهرداری روز یکشنبه ۹ تیرماه هرگونه دستفروشی در محدوده بازار تاریخی تبریز را ممنوع اعلام کرده است.
چندی پیش جمعی از این دستفروشان در اعتراض به ممانعت شهرداری تبریز از دستفروشی در محدوده بازار، مقابل ساختمان فرمانداری تبریز تجمع کرده بودند. ولی تاکنون هیچ مقام مسئولی پاسخگوی آنها نبوده است.
پدیده دستفروشی شغلی کاذب و پدیده‌ای رایج در شهرهای امروز ایران شده است، عمده‌ترین دلیل روی آوردن افراد به این شغل، مشکلات ناشی از بیکاری می‌باشد، وقتیکه برخی از افراد زیر فشار اقتصادی کمر خم می‌کنند برای تأمین هزینه زندگی خود و خانواده‌شان چاره‌ای به جز پهن کردن بساط فروش اجناس در سطح شهر ندارند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود