تجمع کشاورزان خوزستانی در اعتراض به ممنوعیت کشت

0 99

تجمع کشاورزان خوزستانی در اعتراض به ممنوعیت کشت
روز چهارشنبه ۹ خرداد ۹۷، با ادامه مشکلات کشاورزان خوزستان، تجمعی ازسوی کشاورزان در مقابل سازمان آب و برق و سپس استانداری خوزستان برگزار شد.

کشاورزان خوزستانی در اعتراض به ممنوعیت کشت تابستانه دست به تجمع اعتراضی زدند.
لازم به ذکر است که تا کنون بجای تامین آب مورد نیاز این کشاورزان محروم با ممنوعیت کشت تابستانه توسط مسئولین، ۳۵۰هزارکشاورز خوزستانی بیکار شده اند.

در روستاهای زیر در استان خوزستان آب بکلی قطع شده و وضعیت بحرانی است:
سیدحسین، صالح زباری، شهرک شهیدکعب، سیدقاسم فاضلی، سیدزهرا، عشاره کوچک، بیت یاسر، سیدطاهر، روستای حسین فرخی، سید غضبان، سیدجاسم، سیدکرم، کریم محارب، روستای سید حسن و سادات طواهر، کشاورزان و مردم این مناطق گفته اند چنانچه خواسته آنها برآورده نشود، دست به تجمع وسیع و سراسری خواهند زد.

یکی از شرکت‌کنندگان در این تجمع می گوید: امروز کشاورزان که عمدتا از اهالی شوش و دزفول می باشند، در مقابل سازمان آب و برق استان خوزستان تجمعی در اعتراض به ممنوعیت‌های اعلام‌ شده برای استفاده از آب برای کشت‌شان تجمعی برگزار کردند.

وی در ادامه اضافه کرد: ما با محدودیت موافقیم و می‌گوییم هم کشت ما محدود شود هم کشت محصولات دیگر. اما از آنجا که کشت نیشکر وابسته به بخش دولتی است برای آن محدودیتی گذاشته نمی‌شود اما برای کشت‌های مردمی که به جایی وابستگی ندارند و خودگردان هستند، ممنوعیت اعمال می‌شود. این مساله موجب رنج و آزار کشاورزان می‌شود.

کشاورز معترض در ادامه به این موضوع اشاره کرد که کشاورزان می‌بینند آب مورد نیازشان سهم صنعت و کشت دولتی می‌شود، نه فقط برنج‌کار، بلکه کشاورزانی که به جایی وابستگی ندارند نیز با ممنوعیت برداشت آب مواجه می باشند.

در پایان این تجمع، تنها پاسخی که یکی از مسئولان سازمان آب و برق در میان تجمع‌کنندگان داد این بود که آبی برای کشاورزی موجود نیست.

تاخیرها در امر رسیدگی به مشکلات کشاورزان موجب از دست رفتن زمان می‌شود، چراکه تا شش روز دیگر کشت شروع می‌شود و فرصت بسیار کمی برای آنها باقی مانده است.
کشاورزان جهت پیگیری مطالبات و اعتراضاتشان بعد از سازمان آب و برق، به مقابل استانداری خوزستان رفتند.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود