تجمع کارگران شهرداری سردشت در اعتراض به معوقات مزدی

0

صبح روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ۹۷، جمعی از کارگران شهرداری سردشت ، از جمله شاغلین در بخش فضای سبز و خدمات، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران معترض می‌گویند: چند ماه دستمزد پرداخت نشده داریم. حتی از سال ۹۶، عیدی و سنوات طلبکاریم که مشخص نیست چه زمانی قرار است این معوقات پرداخت شود.

این کارگران همچنین از عدم پرداخت حق بیمه خود اعتراض دارند و می‌گویند: در این چند ماهی که از سال جدید گذشته حق بیمه ما واریز نشده است. در سال ۹۶ نیز حق بیمه ما کامل پرداخت نشده، در نتیجه در تمدید دفترچه‌های بیمه درمانی خود با مشکل مواجه هستیم. به تامین اجتماعی که مراجعه می‌کنیم، دفترچه‌های بیمه جدید به ما نمی‌دهند چون کارفرما حق بیمه را واریز نکرده‌است.
یکی از این کارگران با بیان اینکه ماه‌هاست به همه اقوام و آشنایان و کسبه محل بدهکاریم، گفت: آیا خود مسئولان می‌توانند در این اوضاعِ گرانی چند ماه بدون دستمزد سر کنند که از کارگران توقعِ صبر و تحمل دارند؟!

لازم به ذکرست که تا کنون هیچکدام از وعده‌هایی که برای پرداخت معوقات داده‌اند محقق نشده است و سرگردانی کارگران همچنان ادامه دارد.
اما در مقابل شهرداری سردشت، با ابراز بی مسئولیتی در مقابل این وضعیت، کمبود نقدینگی و بدهی‌های شهرداری در زمان شهردار سابق را دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران عنوان کرده و گفت: در صورت تامین نقدینگی در اولین فرصت مطالبات کارگران پرداخت خواهد شد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود