‏تجمع خانواده‌های دستگیر شدگان مقابل زندان اوین و دادگاه انقلاب اهواز

0

بدنبال تجمع خانواده ها مقابل زندان اوین در اعتراض به دستگیری فرزندان و بستگان خود در جریان تظاهرات و قیام سراسری مردم ایران، در اهواز نیز خانواده های دستگیر شدگان مقابل دادگاه انقلاب اهواز تجمع اعتراضی کردند.

تجمع خانواده ها مقابل زندان اوین در تهران از روز ۱۴ دی‌ماه، بدنبال دستگیری دانشجویان و دراویش گنابادی، شکل گرفت. این خانواده ها که هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود، خواهان آزادی فرزندان و بستگان خود بوده و اعلام کرده‌اند، تا آزادی آنها دست از اعتراض و تجمع برنخواهند داشت.

روز ۱۸ دی‌ماه، به هنگام عصر، خانواده ها با نشستن بر روی زمین مانع از عبور خودروها به زندان شدند. شب هنگام، نیروهای سرکوبگر اقدام به تیراندازی هوایی و شلیک گاز اشک آور کردند ولی نتوانستند خانواده‌ها را متفرق کنند.تجمع خانواده ها مقابل زندان اوین همچنان برقرار است.

در اهواز روزهای ۱۷ و ۱۸ دی‌ ماه، خانواده های جوانان بازداشت شده، مقابل دادگاه انقلاب این شهر تجمع کردند و خواهان آزادی فرزندان و بستگان خود شدند.

در میان دستگیر شدگان نوجوانی ۱۳ ساله به نام حیدر هلیچی فرزند محمد از اهالی شکاره می‌باشد. خانواده این پسر ۱۳ ساله تاکنون موفق نشده‌اند خبری از فرزند خود بدست آورند.

 

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود