تجمع جمعی از کارگران تهران در مقابل مجلس در حمایت از کارگران گروه ملی فولاد

0

صبح امروز سه‌شنبه ۲۰ آذر ۹۷، جمعی از کارگران تهران با هماهنگی اتحادیه آزاد کارگران ایران دست به تجمع در مقابل مجلس زدند.
تجمع کنندگان خواهان رسیدگی فوری به خواسته‌های کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران و آزادی اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قلیان شدند.

این تجمع که با جمع شدن تعدادی از کارگران در مقابل مترو بهارستان آغاز شد، ابتدا توسط یکی از مامورین ارشد انتظامی با ممانعت از حرکت آنان به سوی مجلس مواجه گردید.
در ادامه کارگران موفق شدند بصورت راهپیمائی و با در دست داشتن بنرهایی در حمایت از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران و تصاویر بزرگی از اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قلیان را با خود ببرند.

معترضین با سردادن شعار صدای هر کارگر مرگ بر ستمگر، ما همه زیر خط فقریم بجنگ تا بجنگیم، فولاد هفت تپه ما هستیم کنار هم می ایستیم، فولاد هفت تپه حمایتت می کنیم و…، به طرف مجلس حرکت کردند اما پس از استقرار در مقابل مجلس نیروهای انتظامی اقدام به بستن نرده محل کردند و در ادامه تعداد چشمگیری نیروی انتظامی در اطراف کارگران مستقر شدند.

با این حال کارگران به حرکت اعتراضی خود ادامه دادند و پروین محمدی و شاپور احسانی راد از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران طی سخنانی خواهان رسیدگی فوری به خواستهای کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران، شرکت نیشکر هفت تپه و آزادی زندانیان اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه شدند.

کارگران تجمع کننده که از ساعت ۱۰صبح دست به تجمع زده بودند ساعت ۱۱، با دادن نامه ای به هیات رئیسه مجلس با تاکید بر بی تفاوتی سیستماتیک دولت به اعتراضات کارگران در سراسر کشور، خواهان رسیدگی فوری به خواسته‌های کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، شرکت نیشکر هفت تپه و آزادی زندانیان اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه شدند و به تجمع خود پایان دادند.

تجمع کنندگان همچنین در پایان تجمع به مسئولین ذیربط مجلس که در محل حضور داشتند اعلام کردند چنانچه بی تفاوتی به خواسته‌ها ادامه پیدا کند و اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قلیان آزاد نشوند بار دیگر در مقابل مجلس دست به تجمع خواهند زد.
تجمع کنندگان به مسئولین حاضر در محل اعلام کردند چنانچه به خواستهایشان رسیدگی نشود در ادامه اعتراضاتشان فراخوان عمومی برای برگزاری تجمع در مقابل مجلس خواهند داد.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود