تجمع اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز

0

صبح امروز سه‌شنبه ۱۱ دیماه ۹۷، جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با تجمع در مقابل مدیریت شرکت، خواهان آزادی همکاران زندانی خود شدند.

صبح امروز در حالیکه جمع کثیری از کارگران عازم به محل مدیریت شرکت در اعتراض به تداوم بازداشت همکاران خود بودند برخی از عوامل مدیریت با حضور در جمع کارگران با اعلام اینکه این تجمع باعث تداوم حبس بیشتر کارگران بازداشتی خواهد شد تلاش کردند تا از شکل گیری این تجمع ممانعت به عمل بیاورند.
با این حال حدود یکصد نفر از این کارگران به همراه تعدادی از خانواده های هفت کارگر زندانی خود را به مقابل دفتر مدیریت شرکت رساندند و خواهان آزادی همکاران زندانی خود شدند.

بدنبال این تجمع، رئیس حراست تازه منصوب شده شرکت که از کادرهای ارشد سپاه می باشد در محل حاضر شد و با تهدید به بازداشت کارگران توسط نیروهای امنیتی از آنان خواست به تجمع خود پایان دهند اما علیرغم این تهدیدات جمعهایی از کارگران به همراه جمعی از خانواده کارگران بازداشتی حاضر به ترک محل نشدند تا اینکه قائم مقام مدیر عامل شرکت به ناچار در میان معترضین حاضر شد و با تاکید بر اینکه امروز با دادستان اهواز جلسه ای خواهد داشت اعلام کرد اقدامات لازم را برای آزادی کارگران زندانی انجام خواهد داد.

از سوی دیگر با راه اندازی تولید در دو خط تولیدی شرکت، شامل خط ۶۳۰ تیرآهن و خط لوله‌سازی، مقامات و کادرهای سپاه حضور چشمگیری در کارخانه پیدا کرده اند و زمزمه واگذاری گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به قرارگاه خاتم الانبیا قوت گرفته است.
علاوه بر این، نیروهای امنیتی در محل شرکت حضور چشمگیری دارند و فضای آن بشدت امنیتی است. کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در طول ۳۸ روز تجمعات و راهپیمائی‌های خیابانی در عین حال که خواهان راه اندازی تولید و جلوگیری از تعطیلی شرکت بودند مخالف واگذاری شرکت به قرار گاه خاتم الانبیا نیز بودند.

علیرغم گذشت ۱۷ روز از یورش گسترده و شبانه مامورین نهادهای امنیتی به منازل کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و بازداشت ۴۳ نفر از آنان، ۷ کارگر معترض این مجتمع بزرگ صنعتی به نامهای علی قنواتی، غریب حویزاوی، کریم سیاحی، بهزاد علیخانی، مصطفی عبیات، طارق خلفی و کاظم حیدری همچنان در بازداشت هستند و تاکنون پیرامون آزادی این کارگران هیچ پاسخ روشنی به خانواده های آنان داده نشده است. کاظم حیدری از جمله کارگرانی است که از هفده روز پیش تحت بازداشت قرار دارد اما تا چهار روز پیش همکاران این کارگر زندانی از بازداشت او بی خبر بودند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود