تجمع اعتراضی کارگران کارخانه کنتورسازی البرز واقع در شهرک صنعتی البرز- استان قزوین

0
روز شنبه ۲۹ تیر ۹۸، جمعی از کارگران کارخانه کنتورسازی البرز واقع در شهرک صنعتی البرز- استان قزوین در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه خود مقابل فرمانداری این شهر تجمع اعتراضی برپا کردند.
کارگران تجمع کننده می گویند، از سال ۸۸ که این شرکت به قیمت بسیار پایین به بخش خصوصی واگذار شد بمرور زمان همه چیز حتی بیمه و بیمه تکمیلی کارگران قطع شد. آنها با سردادن شعار و در دست داشتن پلاکارد ضمن خواست دریافت کلیه معوقات مزدی خود خواستار رسیدگی مقامات به مشکلاتشان شدند.
همچنین روز چهارشنیه ۱۹ تیر نیز، کارگران کنتورسازی قزوین با درخواست پرداخت حقوق معوقه و در اعتراض به عدم امنیت شغلی مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.
یکی از کارگران کنتورسازی البرز قزوین در توضیح وضعیت بی‌ثبات تولید در این کارخانه گفته است: «هر دفعه با تزریق تعدادی مواد اولیه خط‌های تولید شرکت راه اندازی می‌شود و مجدداً تولید متوقف می‌شود، این درحالی است که مطالبات حق عیدی کارگران پرداخت نشده و شرکت در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد.»
یادآوری می‌شود که کاهش ارزش پول ملی و دشوارترشدن واردات مواد خام ناشی از وضعیت خراب اقتصادی کشور و ناکارآمدی مدیریت و اختلاس و دزدی‌های کلان در آن، خط تولید بسیاری از کارخانه‌ها با مشکل مواجه شده است.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود