تجمع اعتراضی کارگران کارخانه سیمان آباده

0

کارگران کارخانه سیمان آباده به عدم پرداخت بموقع حقوق و پرداخت سیمان بجای حقوقشان، تجمع اعتراضی برپا کردند.

وضعیت پرداخت حقوق کارکنان شرکت سیمان آباده از سال ۱۳۹۲تاکنون بسیار بد و تأسف‌آور است به‌گونه‌ای که در سال ۱۳۹۴این شرکت تا آستانه‌ی تعطیلی پیشرفت و چند ماهی نیز کارخانه تعطیل شد و کارکنان به خانه فرستاده شدند اما به هرگونه ای که بود در فروردین ۱۳۹۵کارهای کارخانه از سر گرفته شد.

حقوق کارکنان و بیمه کارگران نیز در مدت‌زمانی که سرکار نبودند پرداخت شد؛ اما وضعیت پرداخت حقوق کارگران کارخانه سیمان آباده بهتر نشد که هیچ بدتر شد و علاوه بر تأخیرهای چند ماه در پرداخت حقوق کارگران به ‌جای حقوق به آنها سیمان تخصیص داده می‌شود.

این کارگران معترض می‌گویند: مثلاً شما در ماه‌های مهر، آبان و آذر که کار کنید به‌اندازه حقوق ماه مهر به شما سیمان تعلق می‌گیرد و آن‌ها خودشان باید سیمان را بفروشند اگر مشتری پیدا شود برای مثال به کارگران سیمان فله‌ای را تنی ۱۰۵هزار تومان می‌فروشند و کارگران با کلی التماس سیمان خود را به مصالح‌فروشی‌ها و دلالان در بهترین حالت تنی ۹۵هزار تومان می‌فروشند.
کارگران کارخانه سیمان آباده درادامه گفتند: نرخ واقعی که از کارگران خریداری می‌شود بین ۸۵تا ۹۰هزار تومان است یعنی کارگران علاوه بر این‌که حقوقشان را به‌موقع نمی‌گیرند حتی به میزانی که حقشان هست نیز منتفع نمی‌شوند و ضرر هنگفتی می‌کنند. مثلاً اگر حقوق کارگر در ماه ۲ میلیون و ۱۰۰هزار تومان باشد، در بهترین حالت ۱۰۰هزار تومان و در حالت واقعی ۱۵۰هزار تومان ضرر می‌کند که وقتی این را ضربدر ۱۲ماه کنید در بهترین حالت سالانه یک‌میلیون و ۲۰۰هزار تومان و در حالت واقعی یک‌میلیون و ۸۰۰هزار تومان ضرر می‌کند.
این کارگران افزودند: اکنون وضعیت کارگران بسیار بد است و در ساده‌ترین مسائل زندگی نیز دچار مشکل هستند و علاوه بر کار اصلی خود مجبورند به سراغ شغل دوم بروند. اگر این مشکل حل شود زندگی بیش از ۲۰۰نفر کارگر وخانواده‌های آن‌ها به روال عادی برمی‌گردد تا حداقل در سیر کردن شکم بچه‌های خود دچار مشکل نشوند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود