تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری فاز ۱۲ پارس جنوبی

0

صبح امروز پنج‌شنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۷، شماری از کارگران پیمانکاری فاز ۱۲ پارس جنوبی که در پالایشگاه نهم مشغول به کار هستند، برای چندمین روز طی ماه جاری، در اعتراض به معوقات مزدی خود، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض می‌گویند: “از مقامات منطقه ویژه درخواست داریم قبل از پایان سال و در همین روزهای باقیمانده معوقات مزدی ما را بپردازند تا بتوانیم با خیال راحت پیش خانواده هایمان برویم”

به گفته‌ی کارگران، این مشکل از پیمانکار قبلی است که قراردادش تمام شده و رفته اما دستمزد و معوقات کارگران را نپرداخته لذا مسئولیتی متوجه پیمانکار جدید (کارفرمای فعلی) نیست.

کارگران از مقامات منطقه ویژه درخواست دارند مطالبات آنها را از پیمانکار قبلی وصول کنند و به آنها بپردازند. آنها می‌گویند: دستمان به جایی بند نیست و شب عید درمانده‌ایم. خانواده‌هایمان در انتظار هستند که برایشان پول بفرستیم و نمی‌توانیم شب عید دست خالی به خانه بازگردیم.

کارگران مناطق ویژه اقتصادی از جمله پارس جنوبی اغلب با قراردادهای کوتاه مدت توسط پیمانکاران به کار گرفته می‌شوند و از حقوق قانونی تصریح‌شده در قانون کار بی‌بهره‌اند. علاوه بر این، کارگران غیربومی که از نقاط دیگر برای کار به این مناطق انتقال داده می‌شوند، در استراحتگاه‌های نامناسب اسکان داده شده‌اند.

پاسخ بدهید

ایمیل شما ظاهر نمی شود